17.9%
37.5%
42.9%
22.2%

Οι Εφτάψυχοι έφυγαν με το ροζ φύλλο στον αγώνα κόντρα στους Kings B.C. με 52-63, παρόλο που βρέθηκαν να χάνουν μέχρι και με 17 πόντους στην αρχή της δεύτερης περιόδου. MVP του αγώνα ήταν ο Αλέξανδρος Γαλάνης με 15 πόντους, 9 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 6 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Kings ξεκίνησαν το ματς με 4-0 χάρη σε δύο βολές του Χαριτόπουλου και ένα καλάθι του Καρυπίδη, οι Αλέξανδρος και Δημήτρης Γαλάνης ισοφάρισαν σε 4-4 και οι Χαριτόπουλος και Δερματίνος έτρεξαν ένα 7-0 για το 11-4. Μια βολή του Δημήτρη Γαλάνη για το 11-5, 17-5 οι Καρυπίδης και Ψαθάς, 17-7 ο Τσάτος, 22-7 με 5 σερί πόντους του Χαριτόπουλου και 22-9 από τον Αλεξ Γαλάνη για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Χαριτόπουλος συνέχισε on fire γράφοντας το 25-9 με ένα τρίποντο, σε 25-11 μείωσε ο Δημήτρης Γαλάνης, 28-11 με τρίποντο του Γκοτζή και απάντηση με 0-12 σερί οι Εφτάψυχοι με σκόρερ τους Δημήτρη Γαλάνη, Παπαδόπουλο, Τσάτο και Αλέξανδρο Γαλάνη για το 28-23. Ο Χαριτόπουλος έβαλε μια βολή για το 29-23 και οι Εφτάψυχοι απάντησαν με ένα 0-5 ως το τέλος του ημιχρόνου με τους Αλέξανδρο Γαλάνη και Τσάτο για το τελικό 29-28 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Παπαδόπουλος με εύστοχο τρίποντο έδωσε προβάδισμα στους Εφτάψυχους με 29-31, οι Χαριτόπουλος και Ψαθάς απάντησαν με 6-0 για το 35-31, 35-33 ο Αναγνωστόπουλος, 38-33 οι Δερματίνος και Χαριτόπουλος, 38-34 ο Παπαδόπουλος, 40-34 ο Γιωτάκης, 40-37 ο Παπαδόπουλος, 42-37 ο Χαριτόπουλος και 0-11 από τους Τσάτο, Αλέξανδρο Γαλάνη και Παπαδόπουλο για το τελικό 42-48 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Γκοτζής μείωσε με μια βολή σε 43-48, 43-50 ο Παπαδόπουλος, 47-50 ο Δερματίνος, 47-53 οι Δημήτρης Γαλάνης και Παπαδόπουλος, 49-53 ξανά με καλάθι του Δερματίνου, 49-55 ο Δημήτρης Γαλάνης και 52-55 οι Δερματίνος και Ψαθάς με κάτι λιγότερο από 5 λεπτά να μένουν. Από εκείνο το σημείο και μέχρι τη λήξη του παιχνιδιού οι Εφτάψυχοι έτρεξαν ένα 0-8 με τους Αλέξανδρο Γαλάνη, Αναγνωστόπουλο και Τσάτο για το τελικό 52-63 του αγώνα.

Για τους Εφτάψυχους, πέρα από τον Αλέξανδρο Γαλάνη, τρομερή εμφάνιση έκανε και ο Τάσος Παπαδόπουλος, ενώ επίσης καλό ματς είδαμε από τους Τσάτο και Δημήτρη Γαλάνη. Για τους Kings ξεχώρισαν οι Χαριτόπουλος, Δερματίνος και Γκοτζής.