0%
0%
0%
0%

Μεγάλη νίκη για τους Athens Supergrungers με 63-60 επί των Kings B.C. για να ανέβουν στο 5-2 και να συνεχίσουν να έχουν ελπίδες για τις δύο πρώτες κατηγορίες!

Το ματς ξεκίνησε με 2-15 για τους Kings B.C. από τον Κωστόπουλο, τον Καραγιαννη, τον Καλογεροπουλο και τον Νατζαριδη για να απαντήσει ο Χριστόπουλος. Ο Κωστόπουλος με τον Χαριτοπουλο έγραψαν το 4-19, για να απαντήσουν ο Παπαδακης με τον Αϊβαλιωτη για το 9-19. Ο Αϊβαλιωτης σκόραρε και για το 11-21, με τον Κωστοπουλο και τον Ντραγκοτι να κλείνουν το δεκάλεπτο στο 13-26. Στη 2η περίοδο ο Σταθόπουλος με τον Κουρτη και τον Χριστοπουλο έφεραν το ματς ως το 21-26, για να απαντήσει ο Κωστόπουλος. Ο Χριστόπουλος μείωσε στους 2 με τον Σταθόπουλο να ισοφαρίζει σε 29-29, πριν κλείσει το ημίχρονο από τον Νατζαριδη και τον Κωστόπουλο στο 31-37. Στην επανάληψη ο Παπαδακης μείωσε σε 33-37, με τον Νατζαριδη να απαντά για το 33-43 και το 35-45. Ο Δερματινος έφερε το ματς στο 37-47, με τον Σταθόπουλο να μειώνει σε 39-47 για να κλείσουν ο Καραγιαννης με τον Δερματινο το δεκάλεπτο στο 39-51. Στην 4η περίοδο ο Παπαδακης έφερε το ματς στο 43-51, με τον Χριστόπουλο να γράφει το 45-53. Ο Χαριτόπουλος σκόραρε για το 45-55, με τους Athens Supergrungers να τρέχουν 8-0 σερί με τον Κουρτη, τον Χριστόπουλο και τον Σταθόπουλο ως το 53-55. Ο Δερματινος απάντησε για το 53-57, με τον Σταθόπουλο, τον Αϊβαλιωτη και τον Κουρτη να σκοράρουν για το 61-57. Ο Χαριτόπουλος μείωσε σε 61-60 με τον Κουρτη και τον Αιβαλιωτη να σκοράρουν από τη γραμμή για το 63-60 και τη νίκη των Athens Supergrungers.

Τα λάθη ήταν 16-13 στο ματς, τα κλεψίματα 7-7 και οι ασίστ 12-22. Στα ριμπάουντ οι Athens Supergrungers είχαν τον έλεγχο, 48-40 με 20-17 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/20 τρίποντα και τους Kings B.C. 5/32. Στα δίποντα οι Kings B.C. είχαν 51% και οι Athens Supergrungers 44%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Χριστόπουλος είχε 17 πόντους, 14 ριμπάουντ, ο Αϊβαλιωτης 16 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Παπαδακης 11 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Σταθόπουλος 11 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα. Για τους Kings B.C. ο Κωστόπουλος είχε 19 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 τάπες, ο Χαριτόπουλος 12 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Νατζαριδης 12 πόντους, 7 ριμπάουντ.