0%
0%
0%
0%

Οι Kings B.C. κέρδισαν με 70-53 τη Havana Rum παίρνοντας τον έλεγχο στο 2ο ημίχρονο της αναμέτρησης και έχοντας τον Χαριτόπουλο σε μεγάλη μέρα με 21 πόντους με 10/10 δίποντα, για να ανέβουν στο 3-1 στον όμιλο.

Το ματς ξεκίνησε με 0-5 για τη Havana Rum από τον Παπαδημητρίου, για να απαντήσουν ο Καζας Κ. με τον Χαριτόπουλο και τον Κωστόπουλο για το 6-5. Ο Ραδόπουλος έβαλε την ομάδα του μπροστά, ο Παραμεριτης σκόραρε για το 10-134, με τον Καζα Γ. να μειώνει και τον Δερματινο να ισοφαρίζει. Ο Καζας Γ. με τον Χαριτόπουλο έγραψαν το 20-15 για τους Kings B.C., με τον Παπαδημητρίου να απαντά, αλλά τον Δερματινο να φέρνει το ματς στο 23-17 για να κλείσει ο Καραγιαννης το δεκάλεπτο στο 26-17. Στη 2η περίοδο ο Παπαντωνης μείωσε σε 26-20, με τον Ανδριοπουλο να γράφει το 26-22 και λίγο μετά τον Παραμεριτη με τον Παπαντωνη να ισοφαρίζουν το ματς σε 28-28. Ο Κωστόπουλος με τον Δερματινο κράτησαν τους Kings B.C. μπροστά, αλλά ο Ανδριόπουλος ισοφάρισε και πάλι, 34-34, για να έρθει ο Παπαντωνης και να δώσει προβάδισμα στην ομάδα του, 34-36. Ο Ανδριόπουλος έγραψε το 36-38, με τον Χαριτόπουλο να απαντά, αλλά τον Παραμερίτη να σκοράρει για το 38-40. Στο ημίχρονο οι Kings B.C. είχαν το προβάδισμα χάρη στον Καζα Γ., 42-40, για να τους φέρει ο Χαριτόπουλος στο 44-40 στην 3η περίοδο. Ο Κωστόπουλος έγραψε το 47-42, με τον Χαριτόπουλο να σκοράρει για το 49-42 λίγο μετά. Ο Ελευθεριαδης μείωσε, με τον Καραγιαννη να φέρνει την ομάδα του στο 53-44 και το 55-45, για να έρθει ο Κωστόπουλος για το 57-45. Η 3η περίοδος έκλεισε από τον Παπαντωνη στο 57-48, με τον ίδιο να σκοράρει για το 57-50 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Καζας Γ. απάντησε για το 59-50 και το 61-51, με τον Νατζαριδη να γράφει το 64-51 και τον Κωστόπουλο να φέρνει το ματς στο 66-51. Ο Ραδόπουλος μείωσε σε 66-53, με τον Χαριτόπουλο να κλείνει την αναμέτρηση στο 70-53.

Τα λάθη ήταν 16-23 στο ματς, τα κλεψίματα 21-12 και οι ασίστ 20-13. Στα ριμπάουντ οι Kings B.C. είχαν τον απόλυτο έλεγχο, 48-26 με 16-2 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 2/24 τρίποντα και τη Havana Rum 5/18. Στα δίποντα οι Kings B.C. είχαν 57% και η Havana Rum 42%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Χαριτόπουλος είχε 21 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα με 10/10 δίποντα, ο Καζας Γ. 13 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Κωστόπουλος 12 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Καραγιαννης 9 πόντους, 4 ριμπάουντ. Για τη Havana Rum ο Παπαντωνης είχε 16 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Παραμεριτης 10 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Παπαδημητρίου 8 πόντους, ο Ανδριόπουλος 8 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.