0.0%
50.0%
39.0%
26.1%

Σε ένα αρκετά κλειστό παιχνίδι, οι έBeerοι Old School κατάφεραν να συνεχίσουν νικηφόρα, αυτή τη φορά επικρατώντας των Kourayo B.C. με το τελικό 36-56, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής της Rookie League. Οι έBeerοι Old School, επέβαλλαν από το ξεκίνημα τον ρυθμό τους στο παιχνίδι, με τους Kourayo να μένουν κοντά μέχρι την πρώτη περίοδο, αφού οι νικητές, άνοιξαν την ψαλίδα της διαφοράς από την δεύτερη περίοδο και μετά, ενώ κράτησαν το προβάδισμα μέχρι και το τέλος, για να φύγουν με το ροζ φύλλο από το κλειστό του Στ. Βενέτης.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Τσόχα να ανοίγει το σκορ με 2/2 βολές για το αρχικό 2-0 των Kourayo, ο Ρηγανάς με τρίποντο από τη γωνία έβαλε στο ματς τους έBeerους για το προβάδισμα και το 2-3, ενώ ένα δίποντο από τον Μπαρδή, έγραψε το 4-3 της αναμέτρησης. Στη συνέχεια, ένα καλάθι από τον Λευκόκοιλο στη ρακέτα έκανε το 4-5, ο Αναστασίου με 2 δικές του βολές έβαλε μπροστά τους Kourayo για το 6-5, όμως ένα τρίποντο του Γυφτόπουλου, μία βολή του Λευκόκοιλου και ένα δίποντο από τον Τσάκαλο, όχι μόνο θα δώσει προβάδισμα στους έBeerοι Old School, αλλά και μία διαφορά 5 πόντων, αφού το σκορ πήγε στο 6-11. Το πρώτο δεκάλεπτο, σφράγισε με δίποντο ο Σπανός, ο οποίος και μείωσε στους 3 για το 8-11 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι έBeerοι Old School με δίποντο του Γαϊτανή και τρίποντο του Βαλτινού άνοιξαν τη διαφορά στους 8 πόντους για το 8-16, ο Τυχόπουλος και ο Αντωναρόπουλος με 2 απανωτά δίποντο μείωσαν στο 12-16, ενώ ο Σαχτούρης με τρίποντο και δίποντο, έκανε το 12-21 του ματς. Εκεί, ο Αναστασίου απάντησε με δικό του καλάθι και ροκάνισε τη διαφορά στους 7 και το 14-21, όμως ένα σερί 2-7 των έBeerοι Old School, έστειλε τη διαφορά στους 12 πόντους για το 16-28 του παιχνιδιού. Με δίποντο από τον Αναστασίου, οι Kourayo μείωσαν στο 18-28, με τον Τσάκαλο να σφραγίζει την περίοδο στο 18-31, ύστερα από εύστοχο τρίποντο για τους έBeerοι Old School.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Τσόχας με εύστοχο δίποντο μείωσε στο 20-31, ο Λευκόκοιλος με δικό του καλάθι έγραψε το 20-33, ενώ ο Αναστασίου με 2/2 βολές, ροκάνισε τη διαφορά στους 11 και το 22-33, ενώ ο Λευκόκοιλος με δική του βολή, έκανε το 22-34 του ματς. Με 2 δίποντα των Αναστασίου και Τυχόπουλο, οι Kourayo θα μειώσουν στο 26-34, όμως ένα σερί 2-10 από τους έBeerοι Old School, έκλεισε την περίοδο στο +16 και το 28-44 της αναμέτρησης.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Ρηγανάς με τρίποντο θα κάνει το 28-47, ο Μπαρδής με γκολ-φάουλ μείωσε στο 31-47, ενώ ένα δίποντο του Τσάκαλου, έκανε το 31-49 του ματς. Εκεί, οι Kourayo με ένα γρήγορο 5-0 ροκάνισαν τη διαφορά στους 13 και το 36-49, όμως η απάντηση ήρθε από τους νικητές, οι οποίοι με ένα δικό τους 0-7, σφράγισαν το παιχνίδι στο τελικό 36-56.

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Σωτήρης Τσάκαλος ο οποίος σταμάτησε στους 15 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 3 ριμπάουντ, μοίρασε 2 ασίστ και έκλεψε 1 φορά την μπάλα, για να συγκεντρώσει 17 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης. Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Λευκόκοιλος, Βαλτινός και Χατζηιωακειμίδης, ενώ από τους Kourayo B.C. ξεχώρισε η προσπάθεια των Αναστασίου και Τσόχα.