9.1%
25.0%
39.3%
16.7%

Μεγάλο ροζ φύλλο κατάφεραν να πάρουν οι Beerόλυκοι απέναντι στους Kourayo σε ένα παιχνίδι όπου οι δύο ομάδες πάλευαν στα ίσια για 40 λεπτά, όμως οι τυπικά φιλοξενουμενοι ήταν εκείνοι που κέρδισαν στα σημεία και χαμογέλασαν με το τελικό 37-42. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Αντώνης Τσικούρας με 4 πόντους, 11 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Γκόνης άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Beerόλυκους, ο Παπαδόπουλος ισοφάρισε σε 2-2 για τους Kourayo, 2-6 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Μπέτση, 4-6 από τον Αβούρη, 4-8 ξανά με καλάθι του Μπέτση, 7-8 με μια βολή και ένα καλάθι του Μπαρδή, 7-12 με γρήγορο 0-4 σερί οι Τσικούρας και Μπέτσης και δίποντο του Αντωναρόπουλου για το τελικό 9-12 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Αναστασίου έβαλε καλάθι για το 11-12, ο Βαταλίδης απάντησε για το 11-14, 12-14 ο Αναστασίου, 12-20 με ένα τρίποντο του Βαταλίδη και ένα του Ζυγούρη, 21-20 και προβάδισμα οι Kourayo με 9-0 σερί των Αβούρη, Σαγάνα, Παπαδόπουλου και Τυχόπουλου, 21-23 με τρίποντο του Αθανασίου και καλάθι του Παπαδόπουλου για να γράψει το τελικό 23-23 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Ζυγούρης, Βαταλίδης και Αθανασίου έτρεξαν ένα 0-8 σερί και έβαλαν μπροστά τους Beerόλυκους με 23-31, ο Μπαρδής μείωσε με δύο βολές σε 25-31 και ο Παύλου απάντησε με καλάθι και φάουλ για το τελικό 25-34 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Παπαδόπουλος έβαλε τρίποντο και μείωσε σε 28-34, ο Κορδελάς απάντησε με δίποντο για το 28-36, 31-36 ξανά με πόντους του Παπαδόπουλου, 31-38 από τον Τσικούρα, 34-38 οι Αβούρης και Τυχόπουλος, 34-39 από τον Βαταλίδη, 35-39 ο Αντωναρόπουλος, 35-41 ξανά ο Βαταλίδης, 37-41 από τον Αναστασίου και μια βολή του Βαταλίδη ξανά για το τελικό 37-42 του παιχνιδιού.

Για τους Beerόλυκους, πέρα από τον Τσικούρα, πολύ καλό ματς έκανε και ο Βαταλίδης με 12 πόντους, 3 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα. Για τους Kourayo ξεχώρισε ο Τυχόπουλος με 4 πόντους, 15 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.