15.8%
57.1%
29.4%
9.1%

Σε ένα πολύ κλειστό ματς, οι Beerόλυκοι κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση των Κουβάδων και να πάρουν τη νίκη. Καλό ξεκίνημα στο 1ο δεκάλεπτο για τους νικητές που προηγήθηκαν με 8-15 και 20-24 στο ημίχρονο. Οι Κουβάδες πάλεψαν και πλησίασαν στο 35-37 με τη λήξη τους 3ου δεκαλέπτου. Στο 4ο ωστόσο δε βρήκαν τη λύση για να πάρουν κεφάλι στο προβάδισμα με το ματς να κρίνεται στις λεπτομέρειες. Τελικό σκορ 44-48.

Έναρξη της αναμέτρησης με τους Μπέτση και Ζυγούρη Μιχάλη να κάνουν το 0-4 για τους Beerόλυκους και τον Πετρόπουλο να μειώνει σε 2-4 για τους Κουβάδες. Ο Μπέτσης ξανά, έκανε το 2-6, ο Μπαρέκος το 5-6, οι Ζυγούρης Μιχάλης, Μπέτσης και Βαταλίδης με σερί 0-7 το 5-13 για να απαντήσουν Μπαρέκος και Γιωτόπουλος Μάριος για το 8-13 και ο Μπέτσης έκλεισε το 1ο δεκάλεπτο στο 8-15.

Με τον Μπαρέκο να μειώνει σε 9-15 ξεκίνησε το 2ο δεκάλεπτο, για να έρθουν Αθανασίου και Κορδελάς να κάνουν το 9-20. Γιωτόπουλος Μάριος, Σακκάς και Πετρόπουλος με σερί 7-0 μείωσαν σε 16-20, ο Μπέτσης έκανε το 16-22, Μπαρέκος και Σακκάς το 20-22 και ο Βαταλίδης το 20-24 του ημιχρόνου.

Έναρξη 2ου ημιχρόνου και ο Σακκάς θα κάνει το 22-24 με τον Μπέτση και Βαταλίδη να απαντάνε για το 22-27. Πέντε πόντοι του Μπαρέκου θα ισοφαρίσουν σε 27-27, ο Κορδελάς έκανε το 27-29 και τότε Σακκάς, Μπαστάνης και Πετρόπουλος με σερί 8-0 έκαναν το 35-29. Οι Μπέτσης και Γκώνης με δικό τους σερί 0-6 ισοφάρισαν σε 35-35 με τις βολές των Γκώνη και Αθανασίου να κλείνουν το 3ο δεκάλεπτο στο 35-37.

Έναρξη της 4ης περιόδου με το τρίποντο του Βαταλίδη να κάνει το 35-40 και τους Σακκά και Μπαρέκο να μειώνουν άμεσα σε 39-40. Ο Μπέσης έκανε το 39-42, ο Μπαρέκος το 41-42, ο Μπέτσης ξανά το 41-44 με το τρίποντο του Μπαρέκου να ισοφαρίζει σε 44-44 και τις 4 βολές του Βαταλίδη να διαμορφώνει το τελικό 44-48.

MVP της αναμέτρησης ο Μπέτσης Μάκης με 20 πόντους, 11 ριμπάουντ και 2 ασσίστ ενώ από τους Κουβάδες ξεχώρισε ο Μπαρέκος Γιώργος με 20 πόντους, 16 ριμπάουντ, 1 ασσίστ, 2 κλεψίματα και 2 μπλοκ.