12.0%
44.4%
37.5%
13.3%

Με το δεξί μπήκαν στη νέα σεζόν οι ανανεωμένοι Μπίρι Μπίρι, που κέρδισαν τους L.A.P.D. με 42-56. MVP του αγώνα ήταν ο Θωμάς Τάτσης με 20 πόντους, 19 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Από την πρώτη περίοδο οι Μπίρι Μπίρι μπήκαν μπροστά στο σκορ, με τους LAPD να βγάζουν αρκετή όρεξη στο ματς και να μην αφήνουν τον αντίπαλο να ξεφύγει. Ο Αρζουμανίδης έκανε το 2-0, για να ισοφαρίσει με 2/2 βολές ο Χαραλαμπόπουλος. Ζαπαντιώτης και Προύτζας ανέβασαν στο 6-2, για να ακολουθήσει ένα τρίποντο του Χαραλαμπόπουλου και ένα καλάθι του Τάτση για το 6-7. Καλάθι από τον Μητρόπουλο για τους LAPD, με τους Καλάκο, Μαρκόπουλο και Τάτση να απαντούν με 0-8 για το 8-15. Το τελικό 9-15 το έγραψε με μια βολή ο Στρατόγιαννης.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το σενάριο δεν άλλαξε σε τίποτα, αφού οι Μπίρι Μπίρι κρατούσαν το προβάδισμα, όμως δεν μπορούσαν να μεγαλώσουν τη διαφορά για να ξεφύγουν. Προύτζας και Ελευσινιώτης μείωσαν σε 14-15, 14-17 από τον Καλάκο και μια βολή του Αρζουμανίδη για το 15-17. Καλάθι του Τάτση για το +4 των Μπίρι Μπίρι (15-19), για να μειώσει και πάλι στο καλάθι ο Ελευσινιώτης. Μανιάτης και Τάτσης ανέβασαν σε 17-23, ο Ελευσινιώτης μείωσε σε 20-23, για να έρθει ένα 0-6 από τους Τάτση και Καλάκο για το 20-29. Το τελικό 22-29 του ημιχρόνου το έγραψε ο Μητρόπουλος ευστοχώντας σε δύο βολές.

Τρίτο δεκάλεπτο και οι Μπίρι Μπίρι έκαναν ένα σερί και άρχισαν να ξεφεύγουν στο σκορ, όμως οι LAPD είχαν ξανά απάντηση. Τάτσης και Μικράκης σημείωσαν το 22-33, για να έρθει ένα 9-0 από τους Μαλή και Μητρόπουλο για το 31-33. Λύση από τον Τάτση για το 31-35, 33-35 από τον Μητρόπουλο και από ένα καλάθι οι Μανιάτης και Τάτσης για το τελικό 33-39 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο οι LAPD έμειναν από ανάσες, αυτό το εκμεταλλευτηκαν οι Μπίρι Μπίρι ανεβάζοντας ταχύτητα και παίρνοντας, για να πάρουν τελικά το ματς λίγο πιο εύκολα από ότι περίμεναν από την εξέλιξη του στα προηγούμενα τρία δεκάλεπτα. Κοσμάς, Χαραλαμπόπουλος και Τάτσης έκαναν το 33-46, 36-46 από τους Αρζουμανίδη και Ζαπαντιώτη και από ένα καλάθι οι Καλάκος και Μαρκόπουλος για το 36-50. Καλάθι του Μητρόπουλου για το 38-50 και 38-52 από τον Μαρκόπουλο. Στη συνέχεια χωρίς να γίνει κάτι το ιδιαίτερο το ματς πήγε στο τελικό 42-56.

Για τους Μπίρι Μπίρι, πέρα από τον εξωγήινο Τάτση, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Μανιάτης, Χαραλαμπόπουλος και Μαρκόπουλος. Για τους LAPD ξεχώρισαν οι Μητρόπουλος και Προύτζας.