7.4%
55.6%
28.6%
18.8%

L.A.P.D. vs Airball B.C 62-42.Ντέρμπι το ματς 19-18 το ημίχρονο,  στο τρίτο δεκάλεπτο οι L.A.P.D. βρήκαν ρυθμό πήραν μια διαφορά 11 πόντων 38-27 και  κατέκτησαν την 8η νίκη τους .Mvp του παιχνιδιού ο Μητκάκης με 15 πόντους, 11 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 κοψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με γκολ φάουλ ο Μητκάκης 3-0 για τους L.A.P.D. Οι Airball B.C πέρασαν μπροστά στο σκορ με 3-6,Με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Πολυχρονόπουλος και με σουτ ο Μουμούρης και ο Καραχρήστος. Ισοφάρισε με τρίποντο ο Προύτζας 6-6 και ο Καραχρήστος από το ζωγραφιστό πέτυχε το 6-8.Το δεκάλεπτο τελείωσε 7-8 με 1/2 βολές ο Προύτζας .

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Πολυχρονόπουλος με σουτ πέτυχε το 7-10 για τους Airball B.C. Ο Κυργέτσος με σουτ και με γκολ φάουλ ο Μητρόπουλος έγινε το σκορ 12-10 Για τους L.A.P.D. Ο Κυρούδης ισοφάρισε 12-12 με λει-απ στον αιφνιδιασμό και ο Προύτζας με λει-απ και ο Μητρόπουλος νε coast to coast έγραψαν το 16-12.Ο Ζούλης σκόραρε με λει-απ το 16-14 και ο Μητρόπουλος με 1/2 βολές το 17-14.Από Το ζωγραφιστό σκόραρε ο Καραχρήστος το 17-16 και ο Μητρόπουλος με ντραιβ πέτυχε το 19-16. Το δεκάλεπτο τελείωσε με 19-18 με 2/2 ο Καραχρήστος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μητρόπουλος με σουτ από την γωνιά και ο Κυργέτσος με λει-απ στον αιφνιδιασμό το σκορ έγινε 23-18 για τους L.A.P.D. Ο Καραχρήστος με 1/1 βολή (τεχνική ποινή)έκανε Το 23-19.Από το ζωγραφιστό ο Μητκάκης έκανε τι 25-19 και ο Πολυχρονόπουλος σκόραρε το 25-21.Ο Μητκάκης με 4 πόντους του και ο Κυργέτσος σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ και έγραψαν το 31-21.Ο Κυρούδης με 1/2 βολές έκανε το 31-22.Ο Προύτζας νε γκολ φάουλ πέτυχε το 34-22.Ο Μουμούρης με τρίποντο μείωσε 34-25.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ζαπαντιώτης το 36-25.Ο Κυρούδης επέτυχε το 36-27 και το δεκάλεπτο τελείωσε 38-27 με καλάθι του Ζαπαντιώτη.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μουμούρης και ο Ζούλης σκόραραν και μείωσαν σε 38-31 για τους Airball B.C. Ο Κατέβας με σουτ έκανε το 40-31.Ο Ζούλης με καλάθι από το ζωγραφιστό και ι Κυρούδης με 1/2 βολές το σκορ έγινε 40-35.Οι L.A.P.D. έτρεξαν σερί 11-0 και το σκορ έγινε 56-35,αρχικά ο Μητκάκης με 4 πόντους του ,ο Κυργέτσος με 1/2 βολές ,ο Μητρόπουλος μετά από κλέψιμο πέτυχε το καλάθι με λει-απ και μετά με τρίποντο,και ξανά με 1/2 βολές ο Κυργέτσος .Ο Καραχρήστος με σουτ έκανε το 51-36 και ο Ζαπαντιώτης με Hook και ο Μητκάκης με λει-απ πέτυχαν το 55-36.Ο Ζούλης με τρίποντο έκανε το 55-39 και ο Κυργέτσος σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ το 57-39.Ξανά ο Ζούλης νε τρίποντο έκανε το 57-42 και το ματς τελείωσε 62-42 με με 4 πόντους του ο Κυργέτσος και μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ το λει-απ ο Μάλης.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κυργέτσος με 13 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Ζαπαντιώτης με 6 πόντους, 14 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καραχρήστος με 11 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 κοψίματα και ο Πολυχρονόπουλος με 5 πόντους, 12 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.