16.7%
75.0%
23.3%
19.2%

L.A.P.D. vs B.C. Abla 52-50.Συναρπαστικό ματς, πόντο πόντο οι δύο ομάδες σε ολόκληρη την διάρκεια του παιχνιδιού.Οι Abla (6:36)πριν το φινάλε του παιχνιδιού ήταν μπροστά στο σκορ 44-47. Οι L.A.P.D. πέτυχαν την ανατροπή πέρασαν μπροστά στο σκορ με 50-47 (1:50) .Ο Μακρής ισοφάρισε (0:22),αλλά ο Μητρόπουλος πέτυχε το νικητήριο καλάθι (0:04).Mvp του αγώνα ο Μητκάκης με 10 πόντους,15 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι για τους L.A.P. D. ο Κυργέτσος με λει-απ το 2-0.Απάντησαν με τρίποντο του Οικονομίδη οι Abla για το 2-3 .Με σερί 8-0 Το σκορ έγινε 10-3 ,ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μητκάκης,ο Ζαπαντιώτης από το ζωγραφιστό, με σουτ ο Κυργέτσος και με σουτ από την γωνιά ο Ελευσινιώτης. Το δεκάλεπτο τελείωσε με 10-5 με 2/2 βολές ο Μητσόπουλος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Ελευσινιώτης πέτυχε το 12-5. Για τους L.A.P.D. Απάντησε ο Σωτηρόπουλος με σουτ από την γωνιά το 12-7. Για τους Abla. Με γκολ φάουλ ο Κυργέτσος έκανε το 15-7 και ο Μακρής με τρίποντο μείωσε σε 15-10.Ο Αρζουμανίδης με 1/2 βολές και ο Κυργέτσος με 2/2 βολές πέτυχαν το 18-10.Ο Μπελεχάκης με τρίποντο και ο Οικονομίδης με 1/2 βολές μείωσαν σε 18-14.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ζαπαντιώτης το 20-14 και ο Μητσόπουλος με λει-απ το 20-16.Ο Προύτζας με τρίποντο έκανε το 23-16 και ξανά ο Μητσόπουλος με σουτ και ο Σωτηρόπουλος με 1/2 βολές σκόραραν το 23-19.Ο Κατέβας με 1/2 βολές το 24-19 και το δεκάλεπτο τελείωσε ισόπαλο 24-24 με τρίποντο ο Μπελεχάκης και με λει-απ ο Μητσόπουλος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Σωτηρόπουλος με σουτ από την γωνιά έδωσε το προβάδισμα στους Abla 24-26.Ο Μπάρλας και ο Μητκάκης σκόραραν για τους L.A.P.D το 28-26.Ο Οικονομίδης με σουτ και ο Μακρής από το ζωγραφιστό πέτυχαν το 28-30.Μητκάκης και Μπάρλας έγραψαν το 32-30 και ο Μητσόπουλος με 2/2 βολές ισοφάρισε 32-32.Ο Κυργέτσος με λει-απ και ο Ελευσινιώτης από επιθετικό ριμπάουντ σκόραραν το 36-32,για να μειώσει με τρίποντο ο Μακρής σε 36-35.Από το ζωγραφιστό ο Μητκάκης και ο Κυργέτσος ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ πέτυχαν το 40-35.Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε 40-43,αρχικά ο Μητσόπουλος με σουτ, 2/2 βολές ο Μακρής και ο Οικονομίδης με σουτ από την γωνιά και 2/2 βολές.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο και ο Μητρόπουλος με σουτ μείωσε 42-43 για τους L.A.P.D. Ο Σωτηρόπουλος με 2/2 βολές το 42-45 για τους Abla. Ξανά ο Μητρόπουλος σουτ σκόραρε το 44-45 και ο Οικονομίδης με 2/2 βολές πέτυχε το 44-47.Ο Προύτζας με σουτ,Μητκάκης από το ζωγραφιστό και ο Κυργέτσος με ντραιβ (1:50)έδωσαν το προβάδισμα στους L.A.P.D 50-47.Ο Μακρής με 1/3 βολές (1:32) το 50-49.Από 2 χαμένες βολές ο Κατέβας(1:10),ο Μητρόπουλος(0:41)και Κυργέτσος  (0:37) για τους L.A.P.D . Ο Μακρής με σουτ ισοφάρισε σε 50-50 (0:22). Στην τελευταία επίθεση ο Μητρόπουλος με ντραιβ πέτυχε το καλαθι 52-50(0:04)κέρδισε και το φάουλ. Άστοχη βολή αλλά οι Abla δεν πρόλαβαν να εκδηλώσουν επίθεση.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κυργέτσος με 15 πόντους ,6 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα και ο Μητρόπουλος με 6 πόντους,13 ριμπάουντ,5 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μακρής με 13 πόντους,13 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο  και ο Σωτηρόπουλος με 7 πόντους,7 ριμπάουντ ,4 ασίστ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.