30.0%
0.0%
38.3%
5.9%

Νίκη για τους L.A.P.D. κόντρα στους Drafts, σε ένα ματς που ήταν απόλυτα ισορροπημένο ως το ημίχρονο, όμως στο δεύτερο ο Αρζουμανίδης και η παρέα του πάτησαν γκάζι και τελικά κέρδισαν άνετα με 39-62. MVP του αγώνα ήταν ο Κωνσταντίνος Μητρόπουλος με 19 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες δυσκολευόντουσαν πολύ στο σκοράρισμα, παρόλο που η μπάλα γυρνουσε σωστά, με αποτέλεσμα το σκορ να μείνει αρκετά χαμηλά. Τάγαρης και Βουλγαρέλης έβαλαν από ένα καλάθι για το 4-0, Μητρόπουλος και Αρζουμανίδης απάντησαν με 0-6 για το 4-6, 6-6 από τον Βελαώρα και 6-10 από τους Ζαπαντιώτη και Αρζουμανίδη. Το τελικό 8-10 του δεκαλέπτου το σημείωσε ο αρχηγός των Drafts και φρέσκος πατέρας, Καούνης.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ανέβασαν κάπως τα ποσοστά ευστοχίας τους, αλλά συνέχισαν να είναι κοντά η μία στην άλλη. Ο Πέτρου έβαλε καλάθι για το 10-10, 10-12 από τον Στρατογιάννη και 14-12 με τους Σιώκη και Πέτρου να βάζουν από ένα καλάθι. Δύο βολές του Στρατογιάννη και δύο του Προύτζα για το 14-16, τρίποντο του Τουρλούκη για το 17-16 και 17-19 από τους Ζαπαντιώτη και Μητρόπουλο. Στη συνέχεια οι Βελαώρας και Κολοβός έτρεξαν ένα 6-0 για το 23-19 και οι Μητρόπουλος, Μητκάκης μείωσαν στο τελικό 23-22 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι L.A.P.D. άρχισαν να πατάνε γκάζι, πήραν μια διαφορά που έφτασε μέχρι και τους 10, οι Drafts αντέδρασαν, αλλά οι LAPD έκαναν καλό φινάλε και ξεφυγαν ξανά για να μπουν με ψυχολογία στο τελευταίο δεκάλεπτο. Ο Βελαώρας έβαλε καλάθι για το 25-22, 25-35 με ένα 0-13 των Μητρόπουλο, Ζαπαντιώτη, Κυργέτσο Μητκάκη, Αρζουμανίδη και Προύτζα και 31-35 από του Σιώκη και Κολοβό. Το τελικό 31-40 της περιόδου το έγραψαν οι Μητκάκης και Κυργέτσος.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι LAPD συνέχισαν να παίζουν στο ίδιο μοτίβο, μεγάλωναν συνεχώς τη διαφορά και κέρδισαν άνετα. Κυργέτσος και Μητρόπουλος έβαλαν από ένα καλάθι για το 31-45, 33-45 από τον Καούνη και 33-50 από τους Μητρόπουλο και Κυργέτσο ξανά. Άλλο ένα καλάθι του Καούνη για το 35-50, 35-54 από Κυργέτσο και Μητρόπουλο ακόμη μια φορά, 37-54 από τον Σιώκη και 37-60 από τους Μητκάκη και Μητρόπουλο. Ο Σιώκης μείωσε σε 39-60 και λίγο αργότερα ο Στρατογιάννης έγραψε το τελικό 39-62 του αγώνα.

Για τους L.A.P.D., περα από τον Μητρόπουλο, πολύ καλή εμφάνιση έκανε και ο Κυργέτσος. Για τους Drafts ξεχώρισαν οι Σιώκης και Βελαώρας.