5.6%
88.9%
34.0%
15.8%

Το βράδυ της Τρίτης στο κλειστό του Περιστερίου παρακολουθήσαμε ένα παιχνίδι όπου οι τρομακτικά φορμαρισμένοι MyRema State Warriors επικράτησαν των ηρωικών 5 L.A.P.D. οι οποίοι μπήκαν στο παιχνίδι μόνο στην 4η περίοδο με αποτέλεσμα να χάσουν με 49-29.MVP του παιχνιδιού ήταν ο Σταυρίδης με 18 πόντους.

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού οι δύο ομάδες ήταν νευρικές και άστοχες με τον Σταυρίδη να πετυχαίνει το πρώτο καλάθι 2,5 λεπτά μετά την έναρξη του παιχνιδιού για να πατήσουν το γκάζι στη συνέχεια και με τη βοήθεια του Βερύκιου και να κλείσουν το δεκάλεπτο με 9 πόντους διαφορά για το 14-5 με τους L.A.P.D. να μην μπορούν να ακολουθήσουν στο σκοράρισμα.

Το δεύτερο δεκάλεπτο δεν διεκδικεί δάφνες παραγωγικότητας και απ τις δύο ομάδες αφού το επιμέρους σκορ ήταν 11-2.Μα την είσοδο του Μαυρωνά οι MyRema βρήκαν και άλλο σκορ με δικούς του 6 πόντους, πήραν διψήφια διαφορά απ την αρχή κιόλας του δεκαλέπτου όπου την διατήρησαν αλλά και την αύξησαν αφού το ημίχρονο τελείωσε στο 25-7 με τον Αρζουμανίδη να βάζει τους μοναδικούς πόντους της ομάδας του απ τις βολλές.

Στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου και πάλι οι MyRema δεν θέλησαν να αφήσουν περιθώρια αμφισβήτησης όσων αφορά το ποιος θα πάρει την νίκη έτσι με τον Μπακάλη να σκοράρει για το 30-10 πήραν διαφορά ασφαλείας πριν ο Μαυρωνάς με 6 δικούς του πόντους κλείσει το δεκάλεπτο στο 38-14 και μη αναστρέψιμη διαφορά.

Μπαίνοντας στην 4η περίοδο οι L.A.P.D. έκανα το καλύτερό τους δεκάλεπτο απόδειξη ότι είχαν βάλει σε 3 περιόδους  14 πόντους και σε μια περίοδο έβαλαν 15, κάνοντας κάτι που δεν το είχαν ξανακάνει να τρέξουν στο αιφνιδιασμό επιτυχημένα και να βρουν εύκολα καλάθια.Με τον Προύτζα να βάζει 7 πόντους και να μοιράζει ασίστ η διαφορά έπεσε και στους 19 πόντους για το 46-27 για να κλείσει το παιχνίδι με τους MyRema να παίρνουν ακόμα μια μεγάλη νίκη με 49-29.

Για τους νικητές  MVP ήταν ο Σταυρίδης με 18 πόντους  από κοντά και ο Μαυρωνάς με 14 πόντους και ο Βερύκιος με 7 πόντους και 12 ριμπάουντ.Για τους L.A.P.D. ο Προυντζάς με double double 11 πόντους και 11 ριμπάουντ ήταν ο μόνος που διασώθηκε, πήρε όμως και αρκετές επιθέσεις.