27.3%
35.7%
42.6%
11.1%

Στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της κατηγορίας Rookie League, L.F.C. και Goodfellas διασταύρωσαν τα ξίφη τους, με τους  δεύτερους να παίρνουν τη νίκη με σκορ 33-59. Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν ισορροπημένα, αλλά οι Goodfellas με ένα ασύλληπτο δεύτερο δεκάλεπτο, όπου έτρεξαν ένα μαγικό σερί 0-19, πήραν σημαντική διαφορά πριν την ανάπαυλα (13-28). Στην τρίτη περίοδο, οι L.F.C. κατάφεραν να μειώσουν σε 22-31, ωστόσο στη συνέχεια οι Goodfellas άνοιξαν σημαντικά τη διαφορά και πήραν ένα εύκολο ροζ φύλλο στο φινάλε.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να είναι ισορροπημένες. Οι Νικηταΐδης Γ. και Κοντονάτσιος άνοιξαν το σκορ (5-0), οι Βιδάλης και Γουνελάς πέτυχαν το 5-4, ο Νικηταΐδης Γ. το 7-4, οι Βέργος και Καλογεράς έβαλαν μπροστά την ομάδα τους (7-8), νέο τρίποντο του Νικηταΐδη Γ. για το 10-8, ο Βέργος με μια βολή μείωσε σε 10-9 και ο Κρητικός με εκπληκτικό τρίποντο στην εκπνοή του δεκαλέπτου έκανε το 13-9.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Goodfellas κυριάρχησαν πλήρως και με τρομερό επιμέρους σκορ 0-19 από τους Καλογερά, Βέργο, Καλλιτσάντση και Παπαδήμα σημείωσαν το 13-28 του πρώτου ημιχρόνου.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τους L.F.C. να μειώνουν αρχικά, αλλά τους Goodfellas να αυξάνουν και πάλι την απόσταση. Ο Νικηταΐδης Γ. με ακόμα ένα τρίποντο μείωσε σε 16-28, ο Βέργος έκανε το 16-30, ξανά ο Νικηταΐδης Γ. με τρίποντο για το 19-30 και ξανά ο Βέργος με βολή για το 19-31. Στη συνέχεια, τα αδέλφια Νικηταΐδη μείωσαν σε 22-31, οι Καλογεράς, Παπαδήμας και Καλλιτσάντσης απάντησαν για το 22-37, ο Κρητικός με τρίποντο έδωσε ανάσα στην ομάδα του (25-37) και στα τελευταία λεπτά του δεκαλέπτου οι Goodfellas ξέφυγαν στο +21 (25-46) με τους Καλλιτσάντση, Καλογερά, Παπαδήμα και Βιδάλη.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τους Goodfellas να διευρύνουν τη διαφορά και να παίρνουν τη νίκη. Ο Καλογεράς πέτυχε το 25-48, οι Παπαμώκος και Τσουπαρόπουλος μείωσαν σε 28-48, ακολούθησε σερί 0-9 από τους Καλογερά, Σιώκη και Βέργο για το 28-57, με τους Νικηταΐδη Γ. και Παπαμώκο να μειώνουν σε 31-57. Στο τέλος, ο Βέργος σημείωσε από κοντά το 31-59 και ο Κοντονάτσιος το τελικό σκορ της αναμέτρησης 33-59.

Πολυτιμότερος παίκτης της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Παύλος Καλογεράς, ο οποίος σημείωσε 17 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 7 κλεψίματα και 2 τάπες, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Καλλιτσάντσης και Παπαδήμας. Από τους L.F.C., ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Νικηταΐδη Γ, και Κρητικού.