0%
0%
0%
0%

Οι Ζαππατίστας κέρδισαν με 65-66 στην παράταση τους LA Hipsters για να ανέβουν στο 7-0 και να συνεχίσουν αήττητοι στο δρόμο για το Α1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 5-2 για τους LA Hipsters από τον Γιατρα και τον Ηλία, για να απαντήσει ο Κοντοπυρακης. Ο Ζαμπετης έφερε το ματς στο 7-6, με τον Ηλια να σκοράρει για το 11-6της ομάδας του. Με τον Παπαντωνίου οι Ζαππατίστας προσπέρασαν με 11-12, για να σκοράρει ο Γιατρας για το 13-12, πριν κλείσουν την περίοδο ο Ρεμουντακης με τον Κοντοπυρακη στο 13-16. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Ζαμπετης σκόραρε για το 13-18, με τον Ηλια και τον Τσαμη να γράφουν το 17-18. Ο Παπαντωνίου έγραψε το 17-21 με τον Προυτζα να απαντά, αλλά τον Παπαντωνίου με τον Ζαμπετη να σκοράρουν για το 19-25. Με τον Ηλία οι LA Hipsters πλησίασαν ξανά, ενώ λίγο μετά ο Ηλιας με τον Προυτζα έφεραν το ματς στο 26-27. Ο Νικολακης έβαλε μπροστά τους LA Hipsters, 31-29, με τον Κιτσαντα να ισοφαρίζει 31-31. Ο Γιατρας έγραψε το 34-31, ο Ρεμουντακης με τον Χουλιαρα απάντησαν για το 34-36, με τον Προυτζα να κλείνει το ημίχρονο στο 37-36. Στην επανάληψη ο Γιατρας με τον Ηλία σκόραραν για το 43-37 των LA Hipsters, με τον Γιατρα να γράφει το 46-38 λίγο μετά. Ο Παπαντωνίου μείωσε, για να έρθει ο Μιτκακης για το 48-40, πριν κλείσει ο Γιατρας το δεκάλεπτο στο 48-42. Στην 4η περίοδο με τον Γιατρα και τον Μιτκακη οι LA Hipsters έφτασαν στο 52-42, για να απαντήσουν ο Παπαντωνίου με τον Ζαμπετη για το 52-46. Ο Ηλιας από τη γραμμή έγραψε το 54-46, για να μειώσουν ο Κιτσαντας με τον Χουλιαρα σε 54-51. Ο Κιτσαντας με τον Ζαμπετη έφεραν το ματς στο 55-54, για να σκοράρει ο Ηλιας για το 57-54, με τον Ζαμπετη να γράφει τρίποντο για να ισοφαρίσει το ματς και να το στείλει στην παράταση, 57-57.

Εκεί οι LA Hipsters πήραν προβάδισμα με 60-57, για να σκοράρει ο Προυτζας για το 62-58 λίγο μετά. Ο Ζαμπετης απάντησε, με τον Ηλια να βάζει μια βολή για το 63-60. Ο Παπαντωνίου έφερε το ματς στο 63-62, με τον Ρεμουντακη να γράφει το 63-64. Ο Γιατρας έβαλε μπροστά την ομάδα του, 65-64, αλλά ο Κιτσαντας ήταν που απάντησε για να δώσει τη νίκη τους Ζαππατίστας, 65-66.

Τα λάθη ήταν 10-9 στο ματς, τα κλεψίματα 4-4 και οι ασίστ 11-17. Στα ριμπάουντ οι LA Hipsters είχαν τον πρώτο λόγο, 36-34 με 16-7 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 2/11 τρίποντα και τους LA Hipsters 5/32. Στα δίποντα οι Ζαππατίστας είχαν 49% και οι LA Hipsters 49% επίσης.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Ζαμπετης είχε 18 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Παπαντωνίου 17 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Χουλιαρας 11 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Ρεμουντακης 8 πόντους, 8 ασίστ, ο Κιτσαντας 7 πόντους. Για τους LA Hipsters ο Ηλιας είχε 24 πόντους, 7 ασίστ, ο Γιατρας 19 πόντους, 11 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Προυτζας 10 πόντους.