0%
0%
0%
0%

Οι LA Hipsters κέρδισαν τα Σφυριά με 57-48 για να πάρουν την πρόκριση στον τελικό του Championship. Το παιχνίδι ξεκίνησε καλύτερα για τους νικητές που προηγήθηκαν με 11-0 για να απαντήσουν τα Σφυριά και να προσπεράσουν για να έχουν το προβάδισμα ως το 43-48 στο 4ο δεκάλεπτο με τους LA Hipsters να κλείνουν τον αγώνα με 14-0 σερί.

Τα λάθη ήταν 16-14 στο ματς, τα κλεψίματα 8-5 και οι ασίστ 7-6. Στα ριμπάουντ οι LA Hipsters είχαν τον έλεγχο, 49-32 με 15-3 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/35 τρίποντα και τα Σφυριά 6/25. Στα δίποντα οι LA Hipsters είχαν 14/29 και τα Σφυριά 11/38.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Γιατρας είχε 36 πόντους, 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Μιτκακης 7 πόντους, 13 ριμπάουντ, 3 τάπες. Για τα Σφυριά ο Τηλιγαδας είχε 17 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Ρουμπης 13 πόντους, κλεψίματα, ο Κωνσταντινόπουλος 6 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 11-0 για τους LA Hipsters από τον Γιατρα και τον Προυτζα, για να απαντήσει ο Τηλιγαδας. Ο Γιατρας με τον Προυτζα έφεραν την ομάδα τους ως το 18-4, με τα Σφυριά να παίρνουν τον έλεγχο στη συνέχεια και να απαντούν με 0-16 σερί για να προσπεράσουν στο 2ο δεκάλεπτο με 18-20. Ο Ρουμπης έκλεισε την περίοδο στο 18-9, με τον Μαμακο, τον Τηλιγαδα και τον Σαμερα να φέρνουν το ματς στο 18-20 για την ομάδα τους. Το σερί διέκοψε ο Γιατρας για το 21-20, με τον Ρουμπη να απαντά για το 22-26. Ο Γιατρας με τον Μιτκακη ήταν που έγραψαν το 28-26 για τους LA Hipsters, αλλά ο Τηλιγαδας ισοφάρισε σε 29-29 στο τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ίδιος έγραψε το 29-31 για την ομάδα του, για να απαντήσουν ο Γιατρας με τον Μιτκακη για το 34-31. Ο Τηλιγαδας μείωσε, με τον Γιατρα να κρατά τους LA Hipsters μπροστά, 36-33, με τον Ρουμπη να ισοφαρίζει και τον Μουρτζο να βάζει μπροστά τα Σφυριά, 36-39. Ο Πολυχρονοπουλος μείωσε σε 38-39, με το δεκάλεπτο να κλείνει από Κωνσταντινόπουλο και Τηλιγαδα στο 38-43. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Ανδρεοπουλος μείωσε σε 41-43, με τον Κωνσταντινόπουλο να απαντά για το 41-45. Ο ίδιος έφερε τα Σφυριά στο 42-47, με τον Τηλιγαδα να γράφει μια βολή για το 43-48. Από εκεί και πέρα, οι LA Hipsters πήραν τον έλεγχο, με ένα σερί 14-0 στα τελευταία 5 λεπτά του ματς κατάφεραν να πάρουν τη νίκη και την πρόκριση στον τελικό. Με ον Γιατρά να γράφει ένα 8-0 ισοφάρισαν και προσπέρασαν με 51-48, για να γράψει ο Σκιαδοπουλος το 55-48 και να κλείσει από τη γραμμή το ματς ο Γιατράς με 57-48.