0%
0%
0%
0%

Οι LA Hipsters κέρδισαν τους Athens Supergrungers με 59-62 για να κάνουν το 1-0 στη σειρά. Το ματς ξεκίνησε με 9-4 για τους Athens Supergrungers για να κλείσει στο 15-12 το δεκάλεπτο. Οι LA Hipsters προσπέρασαν με 17-19 στη 2η περίοδο, αλλά οι Athens Supergrungers έκλεισαν το ημίχρονο στο 25-22. Στην επανάληψη οι Athens Supergrungers έφτασαν στο 36-26 και έμειναν σε απόσταση ως το 47-35 της 4ης περιόδου, αλλά ένα 0-10 από τους LA Hipsters έφερε το ματς στο 47-45. Ο Γιατράς έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του με 50-53, με τον Τσιπρα να ισοφαρίζει για να στείλει το ματς στην παράταση. Εκεί ο Γιατράς σκόραρε για το 54-57 με τον Μιτκακη να φέρνει το ματς στο 56-61 και τους LA Hipsters να παίρνουν το ροζ φύλλο.

Τα λάθη ήταν 12-14 στο ματς, τα κλεψίματα 8-7, οι ασίστ 5-5. Στα ριμπάουντ οι LA Hipsters είχαν τον έλεγχο, 57-62 με 13-19 στα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 5/45 τρίποντα και τους Athens Supergrungers 7/28. Στα δίποντα οι LA Hipsters είχαν 14/35 και οι ΔΣ 12/46.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Γιατρας είχε 33 πόντους, 19 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Πολυχρονοπουλος 11 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Μιτκακης 6 πόντους 16 ριμπάουντ. Για τους Athens Supergrungers ο Θεοδωρου είχε 20 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Κουρτης 12 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Τσιπρας 7 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Ορφανος 7 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Παπαδακης 7 πόντους, 14 ριμπάουντ.