0%
0%
0%
0%

Οι LA Hipsters κέρδισαν με 76-43 τους Pick ‘n’ Troll για να πάνε στο 6-1 στον όμιλο και να πλησιάσουν ακόμα πιο πολύ στο Α1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 17-2 για τους νικητές από τον Νικολακη, τον Γιατρα, τον Τσαμη και τον Προυτζα, για να απαντήσει ο Στουγιαννόπουλος για το 17-7. Ο Νικολακης έγραψε το 20-7, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Σακουλη στο 20-9. Στη 2η περίοδο ο Προυτζας έφερε την ομάδα του στο 23-9, με τον Παγανη να απαντά, 23-11. Ο ίδιος μείωσε σε 26-15 λίγο μετά, με τον Νικολακη να γράφει το 29-15. Ο Παγανης έφερε το ματς στο 29-17, με τους LA Hipsters να απαντούν με τον Γιατρα και τον Νικολακη για το 42-18 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Τσοπανακης Γ. με τον Γκιοκα και τον Κυριακόπουλο σκόραραν για το 42-24, με τον Γιατρα και τον Νικολακη να απαντούν για το 49-24. Ο Στουγιαννόπουλος έφερε το ματς στο 49-27, με τον Αρζουμανιδη να σκοράρει για το 51-27 και τον Νικολακη με τον Γιατρα να γράφουν το 61-27. Ο Γκιοκας με τον Στουγιαννόπουλο έκλεισαν την 3η περίοδο στο 61-31, με τον Γιατρα να απαντά και τον Τσοπανακη Γ. να σκοράρει για το 63-33. Ο Μιγκος έφερε το ματς στο 65-33, με τον Τσοπανακη Ν. να μειώνει πριν ο Γιατρας με τον Τσαμη φέρουν τους LA Hipsters στο 72-35. Ο Τσοπανακης Γ. απάντησε για τρεις, με τον Νικολακη να γράφει το 75-38, για να κλείσουν το ματς στο 76-43 ο Τσοπανακης Γ. με τον Γκιοκα.

Τα λάθη ήταν 17-9 στο ματς, τα κλεψίματα 7-11 και οι ασίστ 12-10. Στα ριμπάουντ οι LA Hipsters είχαν τον έλεγχο, 46-40 με 6-11 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 10/30 τρίποντα και τους Pick ‘n’ Troll 3/17. Στα δίποντα οι Pick ‘n’ Troll είχαν 25% και οι LA Hipsters 55%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Γιατρας είχε 31 πόντους, 12 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Νικολακης 25 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Προυτζας 9 πόντους, 11 ριμπάουντ, ο Τσαμης 7 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα. Για τους Pick ‘n’ Troll ο Τσοπανακης Γ. είχε 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Στουγιαννόπουλος 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Παγανης 9 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.