0%
0%
0%
0%

Οι LA Hipsters κέρδισαν με 33-32 τους Evo για να παραμείνουν αήττητοι στον όμιλο μετά από ένα παιχνίδι που κρίθηκε στην εκπνοή του με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν σε όλο το δεύτερο ημίχρονο.

Το ματς ξεκίνησε με 10-0 για τους LA Hipsters από τον Σκιαδοπουλο, τον Μιτκακη και τον Νικολακη, για να απαντήσει ο Κουτσουκης. Ο Τσαμης έφερε το ματς στο 12-2, με τον Κουτσουκη και τον Γαλανη να απαντούν για το 12-6 στο δεκάλεπτο. Ο δεύτερος σκόραρε και για το 12-8 στη 2η περίοδο, με τον Μιτκακη να απαντά. Ο Γαλανης έφερε το ματς στο 15-10, για να σκοράρει ο Σκιαδοπουλος για το 18-0 και να κλείσει ο Γαλανης το ημίχρονο στο 18-12. Στην επανάληψη οι Evo κατάφεραν να προσπεράσουν φτάνοντας το σερί τους στο 0-12, με τον Κουτσουκη και τον Ριζο να σκοράρουν ως το 18-22. Το σερί διέκοψε ο Νικολακης, με τον Τσαμη και τον Μιτκακη να σκοράρουν για το 23-22, για να κλείσει ο Καστριτης το δεκάλεπτο στο 23-24. Στην 4η περίοδο ο Καστριτης ήταν που έφερε το ματς στο 23-26, με τον Νικολακη να ισοφαρίζει. Ο Γαλανης σκόραρε για το 26-28, ο Μιτκακης απάντησε για το 30-28, με τον Καστριτη να φέρνει το ματς στα ίσια. 30-30. Με μία βολή ο Νικολάκης έγραψε το 31-30, για να απαντήσει ο Ριζος για το 31-32 και να έρθει ο Νικολακης για το 32-32 και το 33-32 από τη γραμμή των βολών.

Τα λάθη ήταν 12-22 στο ματς, τα κλεψίματα 11-7 και οι ασίστ 7-3. Στα ριμπάουντ η κατάσταση ήταν ισορροπημένη, 46-46 με 15-10 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/30 τρίποντα και τους Evo 0/6. Στα δίποντα οι Evo είχαν 29% και οι LA Hipsters 24%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Νικολακης είχε 14 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Μιτκακης 10 πόντους, 14 ριμπάουντ. Για τους Evo ο Κουτσουκης είχε 12 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Γαλανης 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 2 τάπες.