0%
0%
0%
0%

Οι LA Stripers κέρδισαν με 52-71 τους Drafts για να συνεχίσουν να παλεύουν για το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα στον όμιλο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ καλύτερα για τους νικητές που προηγήθηκαν με 3-14 στην αρχή με τον Γαλιατσο, τον Τσατο και τον Γουσετη, για να απαντήσουν ο Κολοβος Θ. με τον Σπινο για το 7-14. Ο Ιορδανου έφερε το ματς στο 7-16, με τον Φλουδα να κλείνει την περίοδο στο 9-16. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Γαλιατσος με τον Δαγκλη σκόραραν για το 9-21, για να φέρουν το ματς στο 13-21 ο Κολοβος Η. με τον Κολοβο Θ.. Οι δυο τους σκόραραν ξανά για το 15-23 και το 17-25, με τον Ιορδανου και τον Τζιβιτζη να κλείνουν το ημίχρονο στο 17-31. Στην επανάληψη ο Ζαχαρόπουλος με τον Καουνη σκόραραν για το 21-31, για να απαντήσουν ο Τσατος με τον Βιτωρατο και τον Ιορδανου για το 21-39. Ο Τουσης έγραψε το 25-39, με τον Κολοβο Θ. και τον Κολοβο Η. να φέρνουν το ματς στο 29-41. Ο Γαλιατσος με τον Τσατο απάντησαν για το 29-46, για να σκοράρει από μακριά ο Σπινος και να κλείσει η περίοδος από τον Ιορδανου και τον Τζιβιτζη στο 32-53. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Γαλιατσος με τον Γουσετη έφεραν το ματς στο 32-60, για να απαντήσουν ο Σπινος με τον Κολοβο Η.. Ο Σπινος έγραψε και το 38-63 λίγο μετά, με τον Ζαχαρόπουλο να φέρνει το ματς στο 44-65. Ο Τουσης σκόραρε για το 49-67, με τον Βιτωρατο και τον Παπανικολαου να απαντούν για τους LA Stripers και τον Μπιθα να κλείνει το ματς στο 52-71.

Τα λάθη ήταν 19-17 στο ματς, τα κλεψίματα 10-11 και οι ασίστ 15-23. Στα ριμπάουντ οι LA Stripers είχαν τον έλεγχο, 38-47 με 10-13 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/17 τρίποντα και τους Drafts 5/19. Στα δίποντα οι Drafts είχαν 34% και οι LA Stripers 47%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Γαλιατσος είχε 15 πόντους, 20 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα, 2 τάπες, ο Γουσετης 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Ιορδανου 12 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Τσατος 10 πόντους, ο Δαγκλης 9 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα. Για τους Drafts ο Ζαχαρόπουλος είχε 10 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Σπινος 9 πόντους, ο Κολοβος Η. 8 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Κολοβος Θ. 9 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Τουσης 7 πόντους, 6 ριμπάουντ.