0%
0%
0%
0%

Οι Pigs κέρδισαν τους LA Stripers με 63-52 για να τους προσπεράσουν στη βαθμολογία, να ανέβουν στο 4-1 και να συνεχίσουν να ελπίζουν ακόμα και για το Α1!

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ καλύτερα για τους νικητές, που μπήκαν στον αγώνα με 12-3 από τον Τσιτουρα, τον Δριβακο, τον Σπαχο και τον Δημητριαδη Β. για να απαντήσει ο Γουσετης. Ο Δημητριαδης Β. με τον Τσιτουρα έφεραν την ομάδα τους στο 16-5 και λίγο μετά ο πρώτος με τον Δριβακο έγραψαν το 19-7, για να κλείσει το δεκάλεπτο στο 19-9. Στη 2η περίοδο ο Δαγκλης σκόραρε για το 21-11, με τον Γεωργίου και τον Τσιτουρα να απαντούν για το 25-13. Ο Θωμας με τον Τζιβιτζη έφεραν το ματς στο 25-18, αλλά ο Δημητριαδης Β. απάντησε για το 29-18. Με τον Σοφουλακη οι LA Stripers μείωσαν σε 31-22, αλλά ο Δημητριάδης Β. ήταν και πάλι εκεί για το 37-22, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Τσατο στο 37-24. Στην επανάληψη Τσατος και Θωμας μείωσε σε 37-29, αλλά ο Τσιτουρας απάντησε για το 39-29. Με τον Γουσετη να σκοράρει δύο φορές από μακριά οι LA Stripers πλησίασαν σε 39-35. Ο Δριβακος απάντησε, με τον Τσατο να σκοράρει για το 42-37. Ο Δημητριαδης Β. με τον Μιχαλούδη σκόραραν για το 48-41 των Pigs, με τον Τζιβιτζη και τον Βεντουρη να μειώνουν σε 48-45 στο τέλος της περιόδου. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Θωμας έγραψε το 50-47, με τον Δριβακο να απαντά, αλλά τον Γουσετη να φέρνει το ματς στο 53-50. Με τον Γεωργιου και τον Τσιτουρα οι Pigs έφεραν το ματς στο 57-50, ο Τσατος απάντησε για το 57-52, με τον Σκουφη και τον Τσιτουρα να κλείνουν τον αγώνα στο 63-52.

Τα λάθη ήταν 15-19 στο ματς, τα κλεψίματα 14-11 και οι ασίστ 13-13. Στα ριμπάουντ οι Pigs είχαν τον έλεγχο, 63-48 με 23-15 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 1/20 τρίποντα και τους LA Stripers 5/26. Στα δίποντα οι LA Stripers είχαν 30% και οι Pigs 40%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Δημητριάδης Β. είχε 21 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Δριβακος 14 πόντους, 17 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Τσιτουρας 13 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 τάπες. Για τους LA Stripers ο Γουσετης είχε 15 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Τσατος 14 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Θωμας 9 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ.