15.8%
20.0%
29.7%
23.5%

Ποδαρικό με το δεξί για το 2019 για τους Καλλιθέα Pimps 53-45 τους Laser Derm .Παρά το καλό ξεκίνημα τους, οι Laser Derm κράτησαν το προβάδισμα για δύο δεκάλεπτα,με τους νικητές να κλείνουν το  τρίτο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ και να παίρνουν την πρώτη τους νίκη για το νέο έτος.MVP του αγώνα  ο Ζουρνατσίδης με 10 πόντους,19 ριμπάουντ(7-12) και 1 ασίστ.

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με λει-απ του Καψοκόλη για τους Laser Derm.Απάντησε και ισοφάρισε ο Πανάγος 2-2 για τους Καλλιθέα Pimps.Ο Γανίτας 4 πόντους από λει-απ και ο Νεαμονιτός Κωστας (Κ) με σουτ έγραψαν το 8-2.Ο Πανάγος την ασίστ και το καλάθι ο Καζαφέρης για το 8-4.Ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος (Π)με λει-απ και ο Γανίτας με τρίποντο πέτυχαν το 13-4.Ο Καζαφέρης με κλέψιμο και λει-απ για το 13-6 .Και το δεκάλεπτο τελείωσε 15-6  με σουτ ο Γανίτας.

Δεύτερο δεκάλεπτο ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Ντάτσιος το καλάθι και ο Καζαφέρης με καλάθι στον αιφνιδιασμό το 15-10 για τους Καλλιθέα Pimps.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Γανίτας το καλάθι και με κλέψιμο και λει-απ ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος (Π) το 19-10 για τους Laser Derm.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Ζουρνατσίδης το καλάθι και ο Σταυριανός με σουτ έκαναν το 19-14.Ο Γανίτας με τρίποντο πέτυχε το 22-14.Απάντησε με τρίποντο και ο Κοιλάκος Παύλος για το 22-17.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Καψοκόλης το καλάθι για το 24-17.Με τρίποντο ο Κοιλάκος Παύλος μείωσε σε 24-20.Ο Καψοκόλης με 1/2 βολές έκανε το 25-20.Ο Ντάτσιος είχε και αυτός 1/2 βολές για το 25-21.Ο Γανίτας πέτυχε 2/2 βολές για το 27-21 και το δεκάλεπτο τελείωσε με τρίποντο ο Πανάγος 27-24 για την Καλλιθέα.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος (Π) με floater και με σουτ ο Νεαμονιτός Κωστας (Κ) έγραψαν το 31-24.Ο Κοιλάκος Παύλος ,Ζάκας Σταύρος και ο Καζαφέρης με λει-απ μείωσαν σε 31-30 για τους Καλλιθέα Pimps.Ο Καψοκόλης με λεί-απ και με μπάσιμο ο Γανίτας για το 35-30 για τους Laser Derm.Και το δεκάλεπτο τελείωσε με ανατροπή 35-41(0-11 σερί)με 5 πόντους ο Κοιλάκος Παύλος,4 πόντους ο Ζουρνατσίδης και με καλάθι από το Low post ο Ζάκας Σταύρος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κοιλάκος Παύλος με κλέψιμο το λει-απ για το 43-35.Ο Γανίτας με λει-απ και ο Καψοκόλης και Φιλιππόπουλος με 2/2 βολές μείωσαν σε 41-43 για τους Laser Derm.Ο Λιμνόπουλος μίλησε και με 5 πόντους έγραψε το 41-48 για τους Καλλιθέα Pimps.Ο Καψοκόλης με 1/2 βολές το 42-48.Ο Ζουρνατσίδης από το ζωγραφιστό σφράγισε την νίκη για το 42-50.Ο Φιλιππόπουλος με τρίποντο μείωσε 45-50 .Και το τελικό 45-53 έγραψε ο Κοιλάκος Παύλος με 1/2 βολές και ο Ζουρνατσίδης με λει-απ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κοιλάκος Παύλος με 16 πόντους,9 ριμπάουντ και 3 ασίστ ,ο Ντάτσιος με 3 πόντους,6 ριμπάουντ,4 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Ζάκας Σταύρος με 4 πόντους,7 ριμπάουντ,1 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Καψοκόλης με 10 πόντους,20 ριμπάουντ(17-3),3 ασίστ,4 κλεψίματα και 1 κόψιμο,ο Γανίτας με 20 πόντους,8 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα.