25.7%
38.1%
45.7%
25.0%

Σε ένα ματς με πολλές εναλλαγές στο προβάδισμα οι Ξεφτιλάιζερς κατάφεραν να φύγουν με τη νίκη κόντρα στους Laser Derm, κάνοντας ένα πολύ καλό τέταρτο δεκάλεπτο, με το τελικό σκορ να γράφει 67-58. MVP του αγώνα ήταν ο Θοδωρής Τσίτσος με 17 πόντους, 8 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Laser Derm ξεκίνησαν δυνατά, πήραν προβάδισμα, όμως οι Ξεφτιλάιζερς ήταν από κοντά. Ο Αναγνωστόπουλος έγραψε το πρώτο τρίποντο του αγώνα, για να ακολουθήσει ένα 0-8 από τους Γιαβάση, Κοτσάνη και Γανίτα για το 3-8. Καλάθι του Δημήτρη Δεδούση για το 5-8, 5-11 με τρίποντο ο Κοτσάνης και 7-11 από τον Αναγνωστόπουλο. Ο Χαντζής σημείωσε το 7-13, 10-13 ξανά δια χειρός Αναγνωστόπουλου και καλάθι του Κοτσάνη για το 10-15. Το τελικό 14-15 της περιόδου το έγραψαν οι Τσίτσος και Δεδούσης βάζοντας από ένα καλάθι.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Ξεφτιλάιζερς, με εξαίρεση τον Τσίτσο, τα έσπασαν, όμως ο MVP ήταν αρκετός για να τους κρατήσει στο κυνήγι του ροζ φύλλου. Δύο καλάθια του Τσίτσου για το 18-15, 18-17 από τον Χαντζή και 20-17 ξανά από τα χέρια του Τσίτσου. Ο Χαντζής ισοφάρισε με τρίποντο σε 20-20, για να έρθει μια βολή και ένα καλάθι ακόμα από τον Τσίτσο για το 23-20. Ο Κοτσάνης έγραψε το 23-22, 26-22 από τον Δεδούση και 0-5 από Νεαμονιτό και Χαραλαμπόπουλο για το 26-27. Δύο βολές του Τσάπαλου για το 28-27, για να έρθει ο Νεαμονιτός ξανά και να γράψει το τελικό 28-30 του ημιχρόνου ευστοχώντας σε τρίποντο.

Τρίτο δεκάλεπτο στο ματς και οι Laser Derm πάτησαν γκαζι, με τους Ξεφτιλάιζερς να μην μπορούν να βρουν λύση, μέχρι που ξεκίνησε ο Γιώργος Δεδούσης τα μπουμπουνητά από τα 6,75. Γανίτας και Νεαμονιτός έκαναν ένα γρήγορο 0-7 για το 28-37, τα αδέρφια Δεδούση μείωσαν σε 35-37, για να ακολουθήσει ένα έμμεσο τρίποντο του Χαντζή για το 35-40. Τρίποντο από τον Γιώργο Δεδούση ξανά για το 38-40, δύο καλάθια του Κοτσάνη για το 38-44 και 44-44 με τους double trouble (αδέρφια Δεδούση) να βάζουν από ένα τρίποντο. Τρίποντη απάντηση από τον Χαντζή για το 44-47, 47-47 από τον Δημήτρη Δεδούση και 47-48 από μια βολή του Κοτσάνη. Το τελικό 49-48 του δεκαλέπτου το έγραψε ο Αναγνωστόπουλος στο μπαζερ.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο και αφού είχαν επιζήσει οι Ξεφτιλάιζερς, από το πολύ καλό δεύτερο και τρίτο δεκάλεπτο των Laser Derm, πήραν τον έλεγχο και καθάρισαν το ματς. Τσάπαλος Χαραλαμπόπουλος και Δημήτρης Δεδούσης έγραψαν το 55-48, 55-53 από τους Λάο, Γανιτα και Κοτσάνη, για να ακολουθήσει άλλο ένα 6-0 από τους Τσίτσο, Χαραλαμπόπουλο και Δημήτρη Δεδούση για το 61-53. Τρίποντο του Κοτσάνη για το 61-56, 65-56 από Τσίτσο και Δεδούση και 65-58 από τον Νεαμονιτό. Το τελικό 67-58 του αγώνα γράφτηκε από τον Τσίτσο.

Για τους νικητές, πέρα από τον Τσίτσο, πολύ καλό ματς έκαναν επίσης τα αδέρφια Δεδούση και ο Χαραλαμπόπουλος. Για τους Laser Derm ξεχώρισαν οι Χαντζής, Νεαμονιτός και Κοτσάνης.