24.2%
58.3%
38.8%
39.1%

Οι Jack’s παίζοντας με πολύ γρήγορο ρυθμό σε όλο το παιχνίδι κατάφεραν να κουράσουν τους Laser Derm και να τους κερδίσουν με 79-57. MVP του αγώνα ήταν ο Άνθιμος Κελεμτζής με 12 πόντους, 9 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι Jack’s πήραν θέση οδηγού, όμως οι Laser Derm, παίρνοντας λύσεις στο σκοράρισμα κυρίως από τον Νεαμονιτό, ηταν κοντά στον αντίπαλο. Ελευθεριάδης και Σαρικάκης ξεκίνησαν το ματς με 5-0. Ο Λάος μείωσε με γκολ φάουλ σε 5-3, τρίποντο ξανά από τον Σαρικάκη για το 8-3 και 8-5 από τον Νεαμονιτό. Άλλα δύο τρίποντα του Σαρικάκη για το 14-5 και απάντηση με 0-7 από τους Γανίτα και Νεαμονιτό για το 14-12. Το τελικό 16-12 της περιόδου το έγραψε ο Κελεμτζής.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η κατάσταση παρέμεινε ίδια, εκτός αν εξαιρέσουμε ότι οι Laser Derm κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα, αλλά όχι για πολύ. Ο Νεαμονιτός μείωσε σε 16-15, ο Σαρικάκης ανέβασε σε 18-15 και 18-17 από τον Χαντζή. Δύο καλάθια των Jack’s για το 22-17 και απάντηση με 0-7 σερί από Γανίτα και Νεαμονιτό για το 22-24. Απαντηση με ίδιο σερί από τους Ελευθεριάδη, Σαρικάκη και Γαλανάκη για το 29-24 και τρίποντο του Χαντζή για το 29-27. Το τελικό 32-27 του ημιχρόνου το έγραψε με τρίποντο ο Ελευθεριάδης.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ρυθμός έγινε ακόμα πιο γρήγορος, με τις δύο ομάδες να βγάζουν όρεξη και πάθος στο παρκέ και τα διχτακια να παίρνουν φωτιά. Ο Γκλιάτης έγραψε το 34-27, ο Χαντζής μείωσε σε 34-29 και 35-29 με μια βολή του Γκλιάτη. Χαντζής και Νεαμονιτός μείωσαν σε 35-33, 36-33 από τον Καμινιώτη και στον πόντο το ματς από τον Νεαμονιτό. Καλάθι του Κελεμτζή για το 38-35, ισοφάριση με τρίποντο από τον Χαντζή και δύο βολές του Νεαμονιτού για το 38-40. Γκλιάτης και Γαλανάκης έδωσαν ξανά προβάδισμα στους Jack’s με 41-40, 41-43 το τον Χαντζή και 44-43 από τους Γαλανάκη και Κελεμτζή. Ο Νεαμονιτός έγραψε το 44-45, οι Jack’s απάντησαν ξανά με 4-0 των Γαλανάκη και Καμινιώτη και μια βολή του Νεαμονιτού για το 48-46. Στη συνέχεια μέχρι το τέλος του δεκαλέπτου ακολούθησε ένα 6-0 από τους Γκλιάτη και Γαλανάκη για το τελικό 54-46.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ήρθε η κατάρρευση των Laser Derm, οι οποίοι έδειξαν σημάδια κούρασης, ενώ από την άλλη οι Jack’s συνέχισαν στην ίδια ταχύτητα και τελικά κέρδισαν με διαφορά. Ο Λάος έγραψε το 54-49, 56-49 από τον Κελεμτζή και 56-52 από τον Βαμβακά. Ελευθεριάδης, Σαρικάκης, Κελεμτζής και Γκλιάτης έτρεξαν ένα 12-0 για το 68-52, ο Λάος μείωσε σε 68-54 και ακολούθησε άλλο ένα 5-0 δια χειρός Ελευθεριάδη για το 73-54. Ο Χαντζής με τρίποντο μείωσε σε 73-57 και ο Γαλανάκης μαζί με τον Γκλιάτη έτρεξαν άλλο ένα 6-0 για το τελικό 79-57 του παιχνιδιού.

Για τους Jack’s, πέρα από τον Κελεμτζή, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Σαρικάκης, Ελευθεριάδης και Γκλιάτης. Για τους Laser Derm ξεχώρισαν οι Νεαμονιτός και Χαντζής.