23.1%
62.5%
28.6%
21.4%

Την μοναξιά τις κορυφής απολαμβάνουν οι Laser Derm 51-46 τους Miners.Σε ένα δυνατό ματς με τους Laser να έχουν τον έλεγχο του αγώνα.MVP του αγώνα ο Φουσέκης με 13 πόντους ,8 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Το πρώτο καλάθι του αγώνα πέτυχε ο Γιαννάκης για τους Miners 0-2.Απάντησαν οι Laser Derm με σερί 12-0, Τολιάς 5 πόντους τρίποντα του Φουσέκη,Αραβανή και 1/2 βολές του Κανελλόπουλου.Ο Ράπτης έκανε το 12-4 , με τον Κανελλόπουλο να σκοράρει το 14-4.Με τρίποντο ο Γιαννάκης μείωσε σε  14-7.Και το δεκάλεπτο έκλεισε 17-7 με 1/2 βολές του Γανίτα και καλάθι του Νεαμονιτού (Π).

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Σιούτης με 7 πόντους μείωσε σε 17-14.Ο Νεαμονιτος (Π) έκανε το 19-14.Πασσαλάρης με τρίποντο και ο Παπαδόγιαννης ισοφάρισαν 19-19 και ο Πασσαλάρης έδωσε το προβάδισμα 19-21 για τους Miners.7-0 σερί και οι Laser με τον Τολιά,τρίποντο του Φουσέκη και ο Κανελλόπουλος έγραψαν το 26-21.Ο Τσατούχας πέτυχε το 26-23,με τον Κανελλόπουλο και Παπαδόγιαννη να γράφουν το 28 -25.

Τρίτο δεκάλεπτο και νέο τρίποντο από τον Φουσέκη για το 31-25.Οι Miners με τον Σιούτη έκαναν το 31-29.Με νέο σερί 9-0 οι Laser με Κανελλόπουλο(6)και τρίποντο του Φουσέκη έγραψαν το 40-29.Ο Γιαννάκης μείωσε με λει-άπ 40-34.Στο τέλος του δεκαλέπτου ο Φουσέκης έκανε το 44-34 και ο Ράπτης έγραψε το 44-36.

Τελευταίο δεκάλεπτο ο Τσατούχας μείωσε 44-38.Οι Laser με Κανελλόπουλο και Γανίτα για το 48-38.Πλησίασαν οι Miners 48-44 με Πασσαλάρη και Παπαδόγιαννης.Ο Κανελλόπουλος με σουτ έγραψε το 50-44 και με τον Σιούτη να βάζει το 50-46.Το τελικό σκορ 51-46 πέτυχε ο Αραβανής με 1/2 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ο Κανελλόπουλος με 17 πόντους και 5  ριμπάουντ,Νεαμονιτός (Π) με 7 πόντους ,6 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Αραβάνης με 4 πόντους ,6 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν Σιούτης με 13 πόντους και 10 ριμπάουντ,ο Ράπτης με 6 πόντους 12 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Γιαννάκης με 8 πόντους ,6 ριμπάουντ και 3 ασίστ.