18.8%
54.8%
37.1%
14.3%

Η Laser Derm κέρδισε την Partouzan με 75-69 για να πετύχει τη 2η σερί νίκη της και να ανέβει στο 3-3 στη βαθμολογία. Τρομερό το παιχνίδι ανάμεσα σε δύο γεμάτες πάθος ομάδες, με τη Laser Derm να το γυρνάει από το -9 της 3ης περιόδου στο +8 στο 4ο δεκάλεπτο και με τον Τζουμάνη να τα κάνει όλα, τον Νεαμονιτό, τον Μαυροειδή και τον Χαντζή να τον συνεπικουρούν, κατάφερε να πάρει τη νίκη.

Το ματς ξεκίνησε καλύτερα για την Partouzan, με 0-9 από τον Λεκό και τον Χατούνογλου. Ο Τζουμάνης με τον Μαυροειδή και τον Γανίτα απάντησαν για το 7-9, αλλά ο Λεκός με τον Καρατζά έγραψαν το 7-13. Ο Μαυροειδής με τον Γιαβάση έφεραν το ματς στο σουτ, με τον Χατούνογλου να γράφει καλάθι και φάουλ και τον Καραδήμα να σκοράρει για το 11-18. Ο Χαντζής μείωσε, ο Τσαπλές απάντησε, με τον Χαντζή να κλείνει το δεκάλεπτο στο 15-20.

Στη 2η περίοδο ο Χαντζής έφερε το ματς στο 18-20, με τον Χαλατσά να απαντά και τον Καρατζά με τον Τσαπλέ να φέρνουν την Partouzan στο 19-26. Ο Μαυροειδής με τον Τζουμάνη απάντησαν για το 26-26 και την ισοπαλία, για να έρθει ο Παυλόπουλος και μετά ο Λεκός για το 26-30. Ο Τζουμάνης μείωσε, ο Χατούνογλου με τον Καρατζά απάντησαν για το 28-36, αλλά ο Τζουμάνης έγραψε buzzer beater τρίποντο για το 31-36 στο ημίχρονο.

Ο Τζουμάνης μπήκε με τον ίδιο τρόπο και στην επανάληψη, τρίποντο για το 34-36. Ο Τσαπλές απάντησε για το 34-41, με τον Χαντζή να γράφει τρίποντο και τον Τζουμάνη με τον Γανίτα να βάζουν μπροστά τη Laser Derm στο 43-42. Ο Λεκός με τον Χατούνογλου και τον Τσαπλέ απάντησαν για το 43-48, ενώ μετά τις βολές του Τζουμάνη, ο Λεκός με τον Τσαπλέ έφεραν την Partouzan στο +9 στο 45-54. Ο Νεαμονιτός (που ήρθε στο γήπεδο 15 λεπτά πριν το τέλος του ματς και άλλαξε τη ροή του αγώνα) με τον Μαυροειδή και τον Τζουμάνη έκλεισαν το 3ο δεκάλεπτο στο 51-54.

Στην 4η περίοδο ο Λεκός σκόραρε, για να απαντήσουν Γιαβάσης και Μαυροειδής για την ισοφάριση 56-56. Με Λεκό και Χατούνογλου η Partouzan έμεινε μπροστά, 56-60, αλλά ο Νεαμονιτός μείωσε. Ο Χατούνογλου έβαλε καλάθι και φάουλ, ο Μαυροειδής απάντησε και ο Τζουμάνεις μείωσε στον πόντο, για να σκοράρει ο Νεαμονιτός με 4:30 για το τέλος για το 65-64 της ομάδας του. Ο ίδιος είχε άλλους 3 πόντους για το 68-64, με τον Λεκό να μειώνει σε 68-66 στο 2:15. Με δύο συνεχόμενα τρίποντα του Χαντζή η Laser Derm πήγε στο 74-66 στο 1:27 για τη λήξη, με τον Τσαπλέ να απαντά με βολές. Ένα λάθος εκατέρωθεν και χαμένες βολές από τη Laser Derm έφεραν στη γραμμή τον Καρατζά για το 74-69. Η Laser Derm έκανε πάλι λάθος αλλά η Partouzan επέλεξε δίποντο στα 20 δευτερόλεπτα, αστόχησε και μία βολή του Τζουμάνη σφράγισε τη νίκη της ομάδας του.

Για τους νικητές ο Τζουμάνης είχε 28 πόντους, 8 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα, 2 τάπες, ο Μαυροειδής 14 πόντους, 3 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Χαντζής 15 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Νεαμονιτός 9 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα. Για την Partouzan ο Λεκός είχε 22 πόντους, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Χατούνογλου 16 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Τσαπλές 17 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ και ο Καρατζάς 7 πόντους, 11 ριμπάουντ.