16.7%
70.0%
42.2%
28.0%

Οι Phoenix Bums με ξέσπασμα στο 3 δεκάλεπτο έφτασαν την διαφορά στο +20 49-29 και πήραν την νίκη απέναντι στους Laser Derm με 66-48 .Κουζοβουνάς ,Παπαμιχαήλ και Κοβάτσος οι κορυφαίοι με τον τελευταίο MVP του αγώνα με 19 πόντους,5 ριμπάουντ,2 κλεψίματα και 2 κοψίματα.

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με καλάθι ο Παναγιωτόπουλος 2-0 για τους Laser Derm .Από την γωνία με τρίποντο ο Κοβάτσος έκανε το 2-3 για τους Phoenix Bums.Ο Έλληνας με 1/2 βολές και ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος πέτυχαν το 5-3.Ισοφάρισε με σουτ ο Λάσπας 5-5 . Ο Μουρίκης με τρίποντο έδωσε το προβάδισμα στους Laser 8-5 .Για να ισοφαρίσει με τρίποντο ο Κουζοβουνάς 8-8.Ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος με σουτ έκανε το 10-8.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο σκόραρε ο Παπαμιχαήλ ,με λει-απ ο Κουζοβουνάς και με σουτ από την γωνία ο Λάσπας έγραψαν το 10-14.Ο Μουρίκης με 2/2 βολές και ο Παναγιωτόπουλος με σουτ ισοφάρισαν 14-14.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο σκόραρε πάλι ο Παπαμιχαήλ για το 14-16 .Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 16 -16 με 2/3 βολές ο Μουρίκης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και με γκολ φάουλ ο Κουζοβουνάς έκανε το 16-19.Το λει-απ ο Μουρίκης και με τρίποντο ο Γανίτας έγραψαν το 21-19.Ο Παπαμιχαήλ ισοφάρισε 21-21 για τους Phoenix Bums με λει-απ.Ο Γανίτας με λει-απ για τους Laser Derm έκανε το 23-21.Ο Αβαρκιώτης με τρίποντο έκανε το 23-24.Ο Μουρίκης σκόραρε με σουτ για το 25-24.Με 1/2 βολές και με λει-απ ο Παπαμιχαήλ έγραψε το 24-27.Ο Έλληνας με 1/2 βολές πέτυχε το 26-27 .Το δεκάλεπτο τελείωσε 26-29 με σουτ από την γωνία ο Κοβάτσος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος με 1/2 βολές το 27-29 για τους Laser Derm.Οι Phoenix Bums έτρεξαν ένα σερί 0-17 και το σκορ έγινε 27-46 με τον Κοβάτσο να πετυχαίνει 6 πόντους(2γκολ φάουλ),ο Κουζοβουνάς 8(2τρίποντα)και ο Παπαμιχαήλ 3 πόντους.Ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος από το high post σκόραρε το 29-46.Ο Αβαρκιώτης με τρίποντο έκανε το 29-49 .Ο Γανίτας με τρίποντο και με 1/2 βολές ο Παναγιωτόπουλος έγραψαν το 33-49.Ο Λάσπας με τρίποντο έκανε το 33-52 .Το δεκάλεπτο τελείωσε 34-52 με 1/2 βολές ο Μουρίκης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Παναγιωτόπουλος σκόραρε το 36-52 για τους Laser Derm.Ο Κοβάτσος με λει-απ και με 4 πόντους ο Παπαμιχαήλ το 36-58 για τους Phoenix Bums.Ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος με λει-απ και ο Μουρίκης με coast to coast για το 40-58 .Ο Κοβάτσος σκόραρε το 40 60 με λει-απ.Με σουτ ο Νεαμονιτός Κωστας (Κ)έκανε το 42-60.Με σουτ ο Διαμαντόπουλος και με 2/2 βολές ο Κοβάτσος έκαναν το 42-64.Ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος με 2/2 βολές και ο Νεαμονιτός Κωστας (Κ) με σουτ από την γωνία έγραψαν το 46-64.Ο Κοβάτσος σκόραρε πάλι για το 46-66.Το ματς τελείωσε 48-66 με σουτ ο Νεαμονιτός Κωστας (Κ).

Για τους νικητές ξεχώρισαν ο Κουζοβουνάς με 18 πόντους ,6 ριμπάουντ και 4 ασίστ,ο Παπαμιχαήλ με 14 πόντους ,10 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος με 11 πόντους,10 ριμπάουντ,2 ασίστ,2 κλεψίματα και 2 κοψίματα,ο Μουρίκης με 12 πόντους ,11 ριμπάουντ ,2 κλεψίματα και 2 κοψίματα και ο Έλληνας με 4 πόντους , 7 ριμπάουντ και 1 ασίστ.