35.7%
41.7%
34.0%
15.8%

Έπειτα από ένα πολύ ωραίο παιχνίδι, οι Laser Derm κατάφεραν να πάρουν ακόμα μία νίκη, την 2η συνεχόμενη στο φετινό Summer, έναντι των Pick n’ Troll με το τελικό 80-52, φτάνοντας τις 2 νίκες και τη 1 ήττα. Το βραβείο του MVP μοιράστηκαν οι Τζουμάνης και Τσαουσλάρι, οι οποίοι έδωσαν την ώθηση στους Laser Derm να πανηγυρίσουν ακόμα μία νίκη.

Έναρξη του παιχνιδιού με τον Κυζιρίδη να ευστοχεί σε 2/2 δίποντα και τους Κυριακόπουλος και Χασάπη να απαντούν με 2 δικά τους δίποντα για το 4-4. Το 5-4 θα κάνει ο Τσαουσλάρι με 1/2 βολές, με τον Χασάπη να δίνει το προβάδισμα στους Pick n’ Troll για το 5-6. Στη συνέχεια, οι Laser Derm θα περάσουν ξανά μπροστά με δίποντο του Τζουμάνη, ενώ ο Τσόλας με 1/2 βολές θα φέρει το ματς στα ίσα για το 7-7. Οι Laser Derm, με ένα σερί 15-1, θα πάρουν ένα ικανοποιητικό προβάδισμα για το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι στο 22-8. Οι Pick n’ Troll με δύο δίποντα θα μειώσουν σε 22-12, όμως ο Τζουμάνης με τρίποντο στη λήξη του 1ου δεκαλέπτου θα αυξήσει ξανά τη διαφορά για το 25-12.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Pick n’ Troll θα μειώσουν περισσότερο με ένα σερί 3-9 για το 28-21, όμως οι Laser Derm θα απαντήσουν με δικό τους σερί 11-0 για να διευρύνουν την διαφορά στους 18 πόντους για το 39-21. Στη συνέχεια, ο Κυριακόπουλος με γκολ-φάουλ θα κάνει το 39-24, με τον Γανίτα να πετυχαίνει δύσκολο δίποντο για το 41-24. Με τρίποντο του Τσόλα και 2/2 βολές του Κυριακόπουλου, οι Pick n’ Troll θα μειώσουν σε 41-29, όμως οι Laser Derm με νέο σερί 6-1 από τη γραμμή των βολών θα σφραγίσουν την πρώτη περίοδο με το σκορ να είναι στο 47-30.

Στην επιστροφή των ομάδων, οι Laser Derm δεν θα μειώσουν ρυθμό και με ένα ακόμα σερί 11-2 θα διαμορφώσουν το 58-32, ενώ οι Pick n’ Troll με τον Χασάπη θα μειώσουν σε 58-36. Στη συνέχεια, ο Τζουμάνης με δίποντο και ο Τσαουσλάρι με 1/2 βολές θα κάνουν το 61-36, με τους Pick n’ Troll να απαντούν με δίποντο του Τσοπανάκη Γ. και 1/2 βολές του Φιλιππίδη για το 61-39. Το 3ο δεκάλεπτο θα λήξει με δίποντο του Νεαμονιτού για το 63-39.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι Laser Derm με νέο σερί 11-3 θα κάνουν το 74-42 και οι Pick n’ Troll με δίποντο του Παπαδόπουλου και βολή του Τσόλα θα διαμορφώσουν το 74-45. Ο Τσαουσλάρι θα ευστοχήσει σε τρίποντο για το 77-45 και ο Παπαδόπουλος των Troll σε δίποντο για το 77-47. Ακόμα ένα τρίποντο για Laser Derm από τον Μαναλτζή αυτή τη φορά για το 80-47, με τους Pick n’ Troll να καταφέρνουν απλά να μειώσουν σε 80-53 μετά από ένα σερί 0-6.

MVP της αναμέτρησης ο Δημοσθένης Τζουμάνης και ο Νίκος Τσαουσλάρι με 21 πόντους, 5 ασίστ και 10 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, 1 τάπα αντίστοιχα. Μεγάλη και η συνεισφορά των Κυζιρίδη, Νεαμονιτό JR και Γιαβάση. Από τους ηττημένους ξεχώρισε η προσπάθεια του Τσόλα με 11 πόντους, 14 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 3 κλεψίματα και 2 τάπες.