25.9%
52.9%
39.6%
27.8%

Μια τρομερή ματσάρα έλαβε μέρος ανάμεσα σε Laser Derm και Remal Madri με το ματς τελικά να κρίνεται στη παράταση και τους πρώτους να φεύγουν νικητές. Οι Laser λίγο πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας ήταν μπροστά με 7 πόντους και όλα έδειχναν πως θα έπαιρναν τη νίκη, ωστόσο ένα ξέσπασμα των Remal ισοφάρισε από το πουθενά το ματς και έτσι πήγαμε στη παράταση. Όλα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες αφού οι Laser ήταν εύστοχοι στη τελευταία δική τους επίθεση για το 67-66 και αντίστοιχα οι Remal αστόχησαν στο σουτ της νίκης με τους Laser να παίρνουν έτσι το 5ο τους ροζ φύλλο για φέτος

Έναρξη του αγώνα και ο Χατζηγνατίου θα κάνει το 0-2 για τους Remal Madri ενώ 7 πόντοι του Μπεστιζάνου Δ. Θα κάνουν το 7-2 για τους Laser Derm. Σερί 0-6 από Χατζηγνατίου και Καμπούρη θα κάνει το 7-8, ο Κανελλόπουλος το 9-8, ο Χατζηιγνατίου το 10-9 και το 1ο δεκάλεπτο έκλεισε στο 15-9 από καλάθια των δύο Μπεστιζάνων.

Το 2ο δεκάλεπτο θα ξεκινήσει με τον Χαντζή να κάνει το 18-9 και τον Διαμαντόπουλο να μειώνει σε 18-14. Ο Νεαμονιτός Κ. Τότε έκανε το 20-14 και 6 πόντοι του Καζάζη ισφοάρισαν σε 20-20. Καλάθι του Ζαφειρόπουλου και 22-20, απάντηση του Καμπούρη για το 22-24 με δύο καλάθια, ισοφάριση στ0 24-24 από τον Μπεστιζάνο Ν., τρίποντο του Χατζηιγνατίου για το 24-27 και το ημίχρονο έληξε στο 26-27 από καλάθι του Νεαμονιτού Κ.

Με εναλλαγές στο προβάδισμα και ισοπαλίες ξεκίνησε το 3ο δεκάλεπτο με τον Μπεστιζάνο Δ. Να κάνει το 28-27, τον Διαμαντόπουλο να απαντάει για το 28-30 και τον Μουρίκη να ισοφαρίζει σε 30-30. Η βολή του Καμπούρη έκανε το 30-31, ο Μπεστιζάνος Ν. Το 34-31, ο Χατζηιγνατίου το 34-33, ο Χαντζής το 37-33 και ο Μανιάτης μείωσε σε 37-35. Σερί 5-0 από Χαντζή και Νεαμονιτό Κ. θα κάνει το 42-35, ο Ιφτιχάρ θα μειώσει εκ νέου σε 42-37 και το 3ο δεκάλεπτο έληξε στο 44-37 από καλάθι του Κανελλόπυλου.

Στο ξεκίνημα το 4ου δεκαλέπτου ο Μπεστιζάνος Ν. Έκανε το 46-37 αλλά οι κόκκινοι μείωσαν άμεσα σε 46-45 με τους Διαμαντόπουλο και Καζάζη να σκοράρουν. Ο Μουρίκης τότε έκανε το 48-45, ο Μανίνας το 48-47, ο Νεαμονιτός Κ. το 51-47 και ο Μανίνας μείωσε πάλι σε 51-49. Εφτά πόντοι τότε από τον Μπεστιζάνο Ν. έκαναν το 58-49 αλλά οι Remal Madri σε μια ύστατη προσπάθεια ανατροπής διένυσαν σερί 0-8 στα τελευταία λεπτά ισοφάρισαν σε 58-58 και έστειλαν το ματς στη παράταση σε μια τρομερή εξέλιξη.

Έναρξη παράτασης λοιπόν και ο Χαντζής με τρίποντο κάνει το 61-58 για να απαντήσει ο Μανίνας για το 61-60. Ο Μπεστιζάνος Ν. σημείωσε το 64-60 και ο Χατζηιγνατίου μείωσε σε 64-62 με 2/2 βολές ο Μπεστιζάνος έκανε το 65-62 και τότε Διαμαντόπουλος και Χατζηιγνατίου έβαλαν την ομάδα τους μπροστά με 65-66 σε ένα κρίσiμο σημείο όμως τελευταίος μίλησε ο Μπεστιζάνος Ν. που σκόραρε για το 67-66 χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Μπεστιτζάνος Νίκος  ο οποίος σταμάτησε στους 22 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 9 ριμπάουντ, μοίρασε 5 ασίστ και σταμάτησε τον αντίπαλο σε 1 του προσπάθειες, για να συγκεντρώσει 25 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης .Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Μουρίκης Μπάμπης και Μπεστιτζάνος Δημήτρης , ενώ από τους Remal Madri ξεχώρισε η προσπάθεια των Διαμαντόπουλο Σταμάτη και Χατζηιγνατίου Σωτήρη.