20.7%
41.2%
31.6%
20.8%

Ένα εύκολο βράδυ για την Laser Derm που επικράτησε της Yugopiastika με 75-58 Σε ένα παιχνίδι που παίχτηκε κατά διαστήματα πολύ ωραίο μπάσκετ και πολλούς αιφνιδιασμούς.Mvp του αγώνα ο Μαυροειδής με 25 πόντους,10 ριμπάουντ,2 ασίστ ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.
Το ματς ξεκίνησε με με τον Γανίτα να σκοράρει μετά από επιθετικό ριμπάουντ 2-0 για την Laser derm. Ο Παπακώστας με τρίποντο το 2-3 για την Yugopiastika. Ο Νεαμονιτός με σουτ το 4-5 και ο Ντζιός με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Παπακώστας με τρίποντο το 4-8. Απάντησε με τρίποντο ο Χατζής 7-8 και ο Ντζιός με 1/2 βολές το 7-9. Ο Μαυροειδής ισοφάρισε 9-9 και ο Παπακώστας με τρίποντο και ο Ντζιός με καλάθι από το ζωγραφιστό πέτυχαν το 9-14. Με σερί 12-0 ξέφυγαν στο σκορ με 21-14 οι Laser, αρχικά με σουτ ο Νεαμονιτός, ο Χατζής με σουτ και με τρίποντο,Τσαουσλάρι με floater, με 1/2 βολές ο Νεαμονιτός και με ντραιβ ο Μαυροειδής. Το δεκάλεπτο τελείωσε 21-19 με ντραιβ ο Κουμπούλης και με τρίποντο ο Πανταζόπουλος.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Ντζιός με 2/2 βολές ισοφάρισε 21-21 για την Yugopiastika. Ο Μαναλτζής με τρίποντο το 24-21 για την Laser derm. Μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Βερύκιος και ο Τσακέτας με λει-απ το 24-25. Ο Μαυροειδής με 4 πόντους του το 28-25 και ο Τσακέτας το 28-27 με σουτ. Ο Χατζής και ο Μαυροειδής με τρίποντο το 34-27 και ο Ντζιός μείωσε σε 34-29.Ο Μαυροειδής και Χατζής το 38-29 και ο Σκάρας με 1/2 βολές το 38-30.Το δεκάλεπτο τελείωσε 41-30 με floater ο Μαυροειδής και με 1/2 βολές ο Τσαουσλάρι.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Χατζής και ο Νεαμονιτός σκόραραν το 45-30 για τηνς Laser derm. Ο Βερύκιος με 1/2 βολές το 45-31για την Yugopiastika. Ο Μαυροειδής σκόραρε το 47-31 και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ντζιός το 47-33. Ο Τσαουσλάρι με 2/2 βολές το 49-33 και ο Τσακέτας με σουτ από την γωνιά το 49-35. Με 2/2 βολές ο Μαυροειδής και ο Νεαμονιτός με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 53-35. Ο Τσακέτας με σουτ το 53-37 και ο Γανίτας με τρίποντο το 56-37. Ο Κουμπούλης με ντραιβ το 56-39 και ο Νεαμονιτός με 4 πόντους του και ο Μαυροειδής μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε για να γίνει το 62-39. Το δεκάλεπτο τελείωσε 62-45 με 1/2 βολές ο Κουμπούλης, μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Πανταζόπουλος και με Buzzer τρίποντο ο Κουμπούλης.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Σκάρας μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 62-47 για την Yugopiastika. Ο Νεαμονιτός και ο Μαυροειδής σκόραραν το 66-47 για την Laser derm. Ξανά ο Σκάρας το 66-49 και ο Τσαουσλάρι με 1/2 βολές και ο Νεαμονιτός με λει-απ το 69-49. Ο Κουμπούλης με 4 πόντους του το 69-53 και ο Νεαμονιτός με ντραιβ και ο Μαυροειδής με λει-απ πέτυχαν το 73-53. Ο Σκάρας και ο Πανταζόπουλος έγραψαν το 73-57 και ο Μαναλτζής με 2/2 βολές το 75-57.Το τελικό 75-58 πέτυχε ο Σκάρας με 1/2 βολές.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Νεαμονιτός με 19 πόντους,10 ριμπάουντ,3 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Χατζής με 15 πόντους ,5 ριμπάουντ ,4 ασίστ και 2 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Ντζιός με 11 πόντους,14 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.