21.4%
37.5%
38.1%
27.3%

Οι Zero Gravity επικράτησαν με 41-53 των Laser Derm σε ένα ματς στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της Bronze League. Οι πρώτοι είχαν τον έλεγχο από την αρχή του ματς, με τους δεύτερους ωστόσο να καραδοκούν σε κάθε προσπάθεια των Zero να πάρουν σοβαρό κεφάλι στο σκορ, ωστόσο το τέταρτο δεκάλεπτο απεδείχθη καθοριστικό για την πρώτη εφετινή νίκη των Zero Gravity στο πρωτάθλημα.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με καλάθια των Μαραμπέα και Τζιαμαλή για το 0-5, 3-5 με τρίποντο ο Μπεστιτζάνος, 3-7 ο Τζιαμαλής, 5-7 ο Τσούκαλης, 5-10 ο Αντωνόπουλος, 7-10 ο Νεαμονιτός, 7-12 με σουτάκι μέσης απόστασης ο Μουσούντας, 9-12 μειώνει ο Τσούκαλης, ενώ Αντωνόπουλος και Μουσούντας θα κάνουν το 9-17.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο πρώτοι θα σκοράρουν οι Αντωνόπουλος και Κωστόπουλος για το 9-21, Μπεστιτζάνος με δύο τρίποντα και Νεαμονιτός θα μειώσουν σε 17-21, Παπαδέας και Τζιαμαλής για το 17-25, 19-25 ο Νεαμονιτός, Τζιαμαλής και Κωστόπουλος για το 19-29, ενώ το 21-29 θα το κάνει ο Μπεστιτζάνος.

Τρίτο δεκάλεπτο και 21-31 ο Μαραμπέας, Κανελλόπουλος για το 23-31, τρίποντο Τζιαμαλή για το 23-34, Κανελλόπουλος και 25-34, βολές Τζιαμαλή για το 25-36, Μπεστιτζιάνος για το 27-36, Μουσούντας και Μαραμπέας σκοράρουν για το 27-40, Μπεστιτζιάνος ξαναμειώνει σε 29-40, ενώ το 29-41 θα γράψει βολή ο Αντωνόπουλος.

Στην τελευταία περίοδο οι Laser Derm θα εισέλθουν με ένα 6-0 σερί και σκόρερ τους Παπαλουκά και Τσούκαλη για το 35-41, Αντωνόπουλος και Κωστόπουλος για το 35-46, 4 πόντοι Μπεστιτζιάνου για το 39-46, Αντωνόπουλος με τρίποντο για το 39-49, Παπαλουκάς και 41-49, ενώ το τελικό 41-53 θα γράψουν οι Μουσούντας και Αντωνόπουλος.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκαν οι Μαραμπέας και Παπαδέας, οι οποίοι ψηφίστηκαν ως MVP της αναμέτρησης, συγκεντρώνοντας 18 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής έκαστος. Από τους Zero Gravity ξεχώρισε επιπλέον ο Αντωνόπουλος, ενώ από τους Laser Derm σε καλή μέρα βρέθηκε ο Παπαλουκάς και ο Μπεστιτζάνος.