12.5%
37.5%
28.9%
6.3%

Οι Los Amigos πήραν μια πάρα πολύ σημαντική νίκη κόντρα στον Άρειο Πάγκο με 32-38, ανέβηκαν στο 10-8 στον βαθμολογικό και με αυτόν τον τρόπο συνέχισαν να έχουν ελπίδες για πρόκριση στην επόμενη φάση καθώς πλέον ισοβαθμούν με τους MyRema State Warriors. MVP του αγώνα ήταν ο Βασίλης Χατζηθεοδώρου με 13 πόντους, 10 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Καραγκουλές άνοιξε το σκορ για τον Άρειο Πάγκο, οι Τεντόμας και Λέκκος απάντησαν με 0-5 σερί για το 2-5 και 4-5 με δύο βολές του Σταυριανού για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Καραγκουλές και Αθανασόπουλος έβαλαν από ένα καλάθι για το 8-5, 8-12 οι Σταφέτας, Τεντόμας και Χατζηθεοδώρου με ένα 0-7 σερί και απάντηση με 8-0 σερί οι Αθανασόπουλος, Καραγκουλές και Σταυριανός για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς με τον Άρειο Πάγκο να έχει το προβάδισμα στο σκορ με 16-12.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Los Amigos μπήκαν με ένα 0-6 σερί των Λέκκου, Βελέντζα και Χατζηθεοδώρου για το 16-18, 18-18 ο Σταυριανός, 18-21 με γκολ φάουλ ο Χατζηθεοδώρου, 20-21 από τον Καραγκουλέ, 20-23 έπειτα από ένα ωραίο κλέψιμο ο Χρηστέας, 21-23 ο Σταυριανός με μια βολή και τρίποντο από τον Τεντόμα για το τελικό 21-26 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Χατζηθεοδώρου και Αναστασίου μπήκαν στην περίοδο με 8 πόντους σερί για το 21-34, 30-34 οι Καραγκουλές και Σταυριανός με ένα 9-0 σερί, 30-38 οι Τεντόμας και Λέκκος βάζοντας από ένα καλάθι και νέο καλάθι του Σταυριανού για το τελικό 32-38 του αγώνα.

Για τους Los Amigos, πέρα από τον Χατζηθεοδώρου, καλή εμφάνιση έκανε επίσης ο Τεντόμας με 11 πόντους, 2 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τον Άρειο Πάγκο ξεχώρισαν οι Σταυριανός με 14 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 τάπα και Καραγκουλές με 14 πόντους, 8 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.