35.3%
80.0%
34.3%
16.7%

Με μια εξαιρετική εμφάνιση οι Los Amigos συνέχισαν με νίκη την προσπάθειά τους στο φετινό Summer, αφού επικράτησαν με 72-43 των ελλιπών Κομπάρσων. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ για περίπου 27 λεπτά, αλλά στη συνέχεια οι Los Amigos ανέβασαν την απόδοσή τους σε άμυνα και επίθεση και εκτίναξαν τη διαφορά στο δεύτερο ημίχρονο, παίρνοντας μια εύκολη νίκη, με την οποία ανέβηκαν στο 3-1 και θα διεκδικήσουν την πρώτη θέση του Β’ Ομίλου της Division 4 την τελευταία αγωνιστική. Αντίθετα, με αυτή την ήττα οι Κομπάρσοι αποκλείστηκαν από τη συνέχεια του τουρνουά.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να είναι ισορροπημένες. Ο Χατζηθεοδώρου με ένα δίποντο και μια βολή άνοιξε το σκορ (3-0), ο Κουταλάς πέτυχε το 3-2, οι Χατζηθεοδώρου και Σπεντζάρης σημείωσαν το 9-2 και οι Κομπάρσοι ολοκλήρωσαν το πρώτο δεκάλεπτο με σερί 0-9 από τους Λινάρδο, Γαβρέλα και Κουταλά για το 9-11.

Στη δεύτερη περίοδο, οι δύο ομάδες παρέμειναν κοντά. Οι Χρηστέας και Βογιατζάκης έκαναν το 13-11, ο Λινάρδος ισοφάρισε σε 13-13, ο Χρηστέας απάντησε για το 15-13, ο Κουταλάς από κοντά το 15-15, ο Λέκκος έκανε το 17-15, οι Κουταλάς και Κοντογεώργης το 17-20 και στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους οι Amigos με σερί 8-0 από Βογιατζάκη, Χατζηθεοδώρου και Τεντόμα ξέφυγαν στο 25-20.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τους Amigos να μπαίνουν πιο δυνατά και να αυξάνουν τη διαφορά. Ξεκίνησαν με σερί 7-0 από τους Βογιατζάκη και Τεντόμα για το 32-20, ο Κουταλάς μείωσε σε 32-22, ο Σπεντζάρης από κοντά το 34-22, ο Κουταλάς το 34-24, ακολούθησαν δύο απανωτά τρίποντα του Τεντόμα για το +16 (40-24), ξανά ο Κουταλάς για το 40-26, ακολούθησε σερί 8-0 από Χατζηθεοδώρου, Βογιατζάκη και Λέκκο για το 48-26 και ο Σταυρακόπουλος με τρίποντο το 48-29, με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τους Amigos να διατηρούν τη διαφορά ως το φινάλε. Αρχικά, ο Λινάρδος μείωσε σε 48-31, οι Τεντόμας και Χατζηθεοδώρου έκαναν το 53-31, ο Κοντογεώργης απάντησε με τρίποντο για το 53-34, οι Βογιατζάκης και Χατζηθεοδώρου έκαναν το 60-34, ο Λινάρδος μείωσε σε 60-36, οι Σπεντζάρης και Χατζηθεοδώρου σκόραραν για το 69-36, οι Κοντογεώργης και Αλβέρτης έκαναν το 69-41, ο Χατζηθεοδώρου το 71-41, ο Λινάρδος το 71-43 και ο Βογιατζάκης με μια βολή διαμόρφωσε το τελικό σκορ της αναμέτρησης 72-43.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο Βασίλης Χατζηθεοδώρου, ο οποίος γέμισε τη στατιστική του με 25 πόντους, 14 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 4 κλεψίματα, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Βογιατζάκης και Τεντόμας. Από τους Κομπάρσους, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Κουταλά και Λινάρδου.