30.8%
61.5%
36.6%
37.5%

Το 1-0 οι Μπίρι Μπίρι απέναντι στους Los Amigos σε ένα παιχνίδι που πάντα ήταν κοντά στο σκορ. Το προβάδισμα σχεδόν σε ολόκληρη την διάρκεια οι Μπίρι, όμως οι Los Amigos κάθε φορά που οι αντίπαλοί τους προσπαθούσαν να ξεφύγουν έβρισκαν τον τρόπο να πλησιάζουν άκρως απειλητικά. Η πίεση στην μπάλα και η τρομερή άμυνα των Μπίρι, μπέρδεψε πάρα πολύ τους Amigos που στο τέλος μπροστά δυσκολεύτηκαν πολύ και εν τέλει το σκορ θα λήξει με το σκορ στο 56-51.

Οι δύο ομάδες παρότι πάντα ένα πρώτο παιχνίδι playoff προβλέπει άγχος και μία δόση αναγνωριστικότητας, από νωρίς θα βρουν σκορ και το 4-2 από τους Τζανετάκη, Κοσμά και Χατζηθεοδώρου. Κοσμάς ξανά για τους Μπίρι, ενώ ένα σερί 6-0 για τους Los Amigos και 8-7. Στα ίδια δρώμενα το δεκάλεπτο το οποίο θα λήξει 12-11 υπέρ των Amigos.

Οι Μπίρι πατούν καλύτερα στο 2ο κομμάτι του παιχνιδιού, τρέχουν μερικά σερί που τους δίνει το δικαίωμα να κρατάνε μερικά προβαδίσματα της τάξης των 3-5 πόντων κυρίως, όμως σε καμία περίπτωση οι Amigos δεν αφήνουν το παιχνίδι να κυλήσει έτσι απλά. Πολύ καλός ο Πάτρος από την μία μεριά και οι Παπαποστόλου και Πετάκος από την άλλη. Τελικό ημιχρόνου 25-22.

Ένα τρομερό δεκάλεπτο από την αρχή, μέχρι το τέλος του που προκαταβολικά να αναφερθεί πως έληξε με buzzer τρίποντο του Χατζηθεοδώρου. Οι Μπίρι Μπίρι πατούν καλύτερα, πήραν προβάδισμα μέχρι και με 8 πόντους, όμως οι Los Amigos δεν παρατάνε ποτέ το παιχνίδι και γιατί να το κάνουν, ενώ βρισκόμαστε σε αυτό το σημείο της σεζόν.

H τέταρτη περίοδος ίσως η καλύτερη από όλες, αφού οι 2 ομάδες μας κρατούσαν το καλύτερο για το τέλος. Ανάμειξη συναισθημάτων και πολλές εκπλήξεις. Οι Μπίρι Μπίρι παίζοντας πιο σκληρά, πάντα κρατούν το προβάδισμα, το οποίο κυμαίνεται γύρω στους 6-7 πόντους και εν τέλει θα πάρουν το ροζ φύλλο με 56-51.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Κοσμάς Αλέξανδρος ο οποίος σημείωσε 19 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο, φτάνοντας έτσι τους 17 βαθμούς στο ranking.

Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Βέργος Γιάννης και Σπυράκος Νάσος, ενώ από τους Los Amigos ξεχώρισαν οι Χατζηθεοδώρου Βασίλης και Τεντόμας Νίκος.