27.8%
50.0%
43.8%
19.1%

Το 2/2 στο ξεκίνημα της σεζόν κατάφεραν οι Los Amigos, οι οποίοι αυτή τη φορά επικράτησαν των Τουβλέηκερς με 58-44. Οι δύο ομάδες μας προσέφεραν ένα εξαιρετικά ποιοτικό παιχνίδι για τρία δεκάλεπτα, στα οποία καμία δεν κατάφερε να ξεφύγει σε σημαντικό βαθμό. Ωστόσο, η τελευταία περίοδος ανήκε στους Amigos, οι οποίοι με τρομερή απόδοση σε άμυνα και επίθεση και ένα επιμέρους σκορ 23-6 ξέφυγαν και πήραν ένα πολύ σημαντικό ροζ φύλλο, το οποίο θα τους τονώσει περαιτέρω την αυτοπεποίθησή τους για τη συνέχεια.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να είναι ισορροπημένες. Το σκορ άνοιξε ο Σταφέτας από μέση απόσταση (2-0), ακολούθησε σερί 0-8 από τους Μαρίνο, Νικολαΐδη και Καρμοίρη για το 2-8, ο Βογιατζάκης με τρίποντο μείωσε σε 5-8, ο Μητσόπουλος απάντησε για το 5-10, ο Τεντόμας με νέο τρίποντο μείωσε σε 8-10 και ο Καρμοίρης με 2/2 βολές έκανε το 8-12 στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, οι ομάδες παρέμειναν κοντά. Ο Τεντόμας μείωσε σε 10-12, ο Κουράσης ευστόχησε σε τρίποντο για το 10-15, ο Χατζηθεοδώρου από κοντά το 12-15, ο Καρμοίρης το 12-17, ο Χατζηθεοδώρου με 2/2 βολές το 14-17, ο Κουμουνδουρέας έκανε το 14-19, οι Σταφέτας και Τεντόμας μείωσαν στον πόντο (18-19) και ο Μητσόπουλος σημείωσε το 18-21 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τις δύο ομάδες να προσφέρουν σκορ και θέαμα. Ο Νικολαΐδης σκόραρε για το 18-23, ο Βογιατζάκης απάντησε για το 20-23, ο Μαρίνος από τη γωνία για τρεις (20-26), ο Τεντόμας ευστόχησε σε μια βολή για το 21-26, ο Νικολαΐδης πέτυχε τρίποντο για το 21-29, οι Βογιατζάκης, Τεντόμας και Σταφέτας μείωσαν σε 28-29, ακολούθησε νέο τρίποντο του Νικολαΐδη για το 28-32, οι Τεντόμας και Λέκκος απάντησαν για το προβάδισμα των Amigos (33-32), ο Νικολαΐδης με ακόμη ένα τρίποντο πέτυχε το 33-35, ο Χατζηθεοδώρου το 35-35 και ο Λειβαδάς με τρίποντο το 35-38, με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, τους Amigos να είναι φανταστικοί σε άμυνα και επίθεση. Οι Χατζηθεοδώρου και Πάτρος πέτυχαν το 39-38, ο Λειβαδάς έβαλε ξανά μπροστά την ομάδα του με 39-40, οι Βογιατζάκης και Πάτρος απάντησαν για το 43-40, ο Μητσόπουλος με μια βολή μείωσε σε 43-41, ακολούθησε εντυπωσιακό σερί 15-0 από Χατζηθεοδώρου, Βογιατζάκη, Τεντόμα, Πάτρο και Λέκκο για το 58-41, με τον Μαρίνο να μειώνει σε 58-44, που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε o Χρήστος Σταφέτας, ο οποίος γέμισε τη στατιστική του με 6 πόντους, 13 ριμπάουντ και 1 τάπα, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Χατζηθεοδώρου και Τεντόμας. Από τους Τουβλέηκερς, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Κουμουνδουρέα και Καρμοίρη.