50.0%
47.4%
28.1%
6.5%

Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι στην Καλλιθέα, Los Amigos και Airball B.C. διασταύρωσαν τα ξίφη τους, με τελικούς νικητές τους πρώτους με σκορ 48-33. Οι Amigos ήταν εξαιρετικοί από το πρώτο ημίχρονο, με τον Τεντόμα να πετυχαίνει όλους τους πόντους του (21) σε αυτό το διάστημα και να οδηγεί την ομάδα του με προβάδισμα 9 πόντων (30-21). Μάλιστα, στην τρίτη περίοδο οι Amigos έσφιξαν την άμυνά τους και αύξησαν τη διαφορά σε σημαντικό βαθμό, με αποτέλεσμα να συγκρατήσουν εύκολα το προβάδισμα ως το φινάλε, παρά την προσπάθεια των Airball.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να είναι ισορροπημένες. Το σκορ άνοιξαν οι Τσιώλος και Κουτσόπουλος (0-6), οι Χατζηθεοδώρου, Βογιατζάκης μείωσαν στον πόντο (5-6), ο Κουτσόπουλος με μια βολή έκανε το 5-7, ακολούθησε ένα προσωπικό σερί 8-0 του Τεντόμα για το 13-7 και ο Κουτσόπουλος με τρίποντο το 13-10 στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Amigos διατήρησαν το προβάδισμα. Οι Βογιατζάκης, Τεντόμας σκόραραν για το 19-10, ο Κουτσόπουλος με 2/2 βολές μείωσε σε 19-12, με τον ίδιο τρόπο ο Τεντόμας για το 21-12, ο Θεοχάρης μείωσε σε 21-14, ο Λέκκος με «καλάθι και φάουλ» έκανε το 24-14, οι Κουτσόπουλος, Θεοχάρης απάντησαν για το 24-17, ο Τεντόμας ευστόχησε σε νέο τρίποντο για το 27-17, ο Θεοχάρης το 27-19, ξανά ο Τεντόμας με τρίποντο για το 30-19 και ο Θεοχάρης με follow το 30-21 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τη διαφορά να παραμένει στα ίδια επίπεδα. Ο Χατζηθεοδώρου με τρίποντο πέτυχε το 33-21, ο Καραχρήστος από κοντά το 33-23, ο Χατζηθεοδώρου από μέση απόσταση το 35-23, ο Πολυχρονόπουλος έβαλε μια βολή για το 35-24, ο Πάτρος το 37-24, νέα βολή του Πολυχρονόπουλου για το 37-25 και οι Πάτρος, Βογιατζάκης αύξησαν τη διαφορά στο +19 (44-25) κι έτσι έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τους Airball να προσπαθούν να μειώσουν, αλλά οι Amigos έδειξαν χαρακτήρα. Ο Ρούσσος έδωσε με τρίποντο ανάσα στην ομάδα του για το 44-28, ο Βογιατζάκης με μια βολή πέτυχε το 45-28, οι Κουτσόπουλος και Πολυχρονόπουλος μείωσαν σε 45-31, ο Πάτρος με μια βολή κι ένα δίποντο έκανε το 48-31 και ο Καραχρήστος διαμόρφωσε το τελικό σκορ της αναμέτρησης 48-33.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε o Νίκος Τεντόμας, οποίος γέμισε τη στατιστική του με 21 πόντους, 3 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Λέκκος και Πάτρος. Από τους Airball, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Θεοχάρη και Κουτσόπουλου.