8.3%
20.0%
37.5%
36.4%

Los Amigos vs Cringers B.C. 39-51.Από την αρχή του παιχνιδιού οι Cringers πήραν το προβάδισμα απέκτησαν μία διαφορά ασφαλείας όπου την διατήρησαν μέχρι το τέλος και πήραν πρώτη τους νίκη . Οι los Amigos που αν και γνώρισαν την τρίτη τους ήττα, είχαν ποιο βελτιωμένη εικόνα σε σύγκριση με τα προηγούμενα παιχνίδια και φαίνεται να βρίσκουν τα πατήματα τους από παιχνίδι σε παιχνίδι. Mvp του αγώνα ο Οικονόμου με 13 πόντους,9 ριμπάουντ,3 ασίστ και 2 κοψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Οικονόμου 0-3 για τους Cringers B.C. Ο Βασιλακόπουλος με σουτ από το High post,ο Σταφέτας με σουτ και ο Τεντόμας Βαγγέλης με 1/2 βολές το 5-3 για τους Los Amigos. Με σερί 0-10 το σκορ έγινε 5-13,αρχικά ο Κουτσιλιέρης με σουτ,ο Μποτσάκος με ντραιβ και ο Οικονόμου με τρίποντο,με λει-απ και με 1/2 βολές . Ο Βασιλακόπουλος με σουτ το 7-13 και το δεκάλεπτο τελείωσε 7-19 με λει-απ ο Φραγκισκάτος και με 1/2 βολές και τρίποντο ο Σωρανίδης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Κουνάδης σκόραρε από το ζωγραφιστό και ο Οικονόμου με τρίποντο έγραψαν το 7-24 για τους Cringers B.C. Ο Τεντόμας Νίκος με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Σταφέτας με 2/2 βολές το 11-24 για τους Los Amigos. Ο Κουτσιλιέρης με ντραιβ το 11-26 και ο Σταφέτας με σουτκαι μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Βελέντζας το 15-26. Ο Οικονόμου έγραψε το 15-28 και το δεκάλεπτο τελείωσε 19-28 με καλάθι ο Σταφέτας και ο Τσιντσιλώνης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Σταφέτας σκόραρε από το ζωγραφιστό το 21-28 για τους Los Amigos. Ο Οικονόμου απάντησε και έγραψε το 21-30 για τους Cringers B.C. Από το High post ο Βασιλακόπουλος το 23-30 και ο Μποτσάκος με τρίποντο το 23-33. Με 1/2 βολές ο Βασιλακόπουλος και ο Βελέντζας το 25-33 και ο Γουρλής με τρίποντο το 25-36. Το δεκάλεπτο τελείωσε 27-36 με Hook ο Βασιλακόπουλος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Γεωργακόπουλος με σουτ από την γωνιά το 29-36 για τους Los Amigos. Ο Μποτσάκος με γκολ φάουλ και ο Σωρανίδης με 4 πόντους του το σκορ έγινε 29-43 για τους Cringers B.C. Ο Αναστασίου με λει-απ το 31-43 και ο Φραγκισκάτος με τρίποντο το 31-46. Ο Τσιντσιλώνης με τρίποντο το 34-46 και ο Κουτσιλιέρης απάντησε με τρίποντο για το 34-49. Ο Αναστασίου με 1/2 βολές το 35-49 και ο Γουρλής από το ζωγραφιστό το 35-51. Το τελικό 39 -51 πέτυχε ο Χρηστέας με 4 πόντους του από το ζωγραφιστό.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μποτσάκος με 8 πόντους,4 ριμπάουντ,8 ασίστ και 1 1 κόψιμο και ο Σωρανίδης με 11 πόντους,6 ριμπάουντ,1 ασίστ,3 κλεψίματα και 2 κοψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Σταφέτας με 10 πόντους,5 ριμπάουντ,1 ασίστ και 3 κλεψίματα.