18.8%
0.0%
16.7%
9.1%

Los Amigos vs Dream Team 55-22.Εύκολη επικράτηση για τους Los Amigos με συμπαγής άμυνα κέρδισαν την Dream Team που δεν μπόρεσα να ακολουθήσουν τον ρυθμό των νικητών, όπου έτρεξαν ένα εκπληκτικό σερί (20-0)στα μισά του 2ου έως τα μισά του 3ου δεκαλέπτου όπου το 18-9 έγινε 38-9 και καθάρισαν το ματς.Mvp του αγώνα ο Τεντόμας Νίκος με 17 πόντους, 11 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Κώνστας από το ζωγραφιστό 0-2 η Dream Team. Η Los Amigos με σερί 13-0 πέρασε μπροστά στο σκορ με 13-2. Αρχικά ο Λέκκος με 2/2 βολές, ο Τεντόμας Νίκος και ο Σταφέτας με σουτ, με 4 πόντους από το ζωγραφιστό ο Λέκκος με 1/2 βολές και με σουτ ο Βελέντζας. Ο Γεραγωτής με ντράιβ πέτυχε το 13-4 και το δεκάλεπτο τελείωσε 16-4 με τρίποντο ο Σπεντζάρης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Γεραγωτής με σουτ πέτυχε το 16-6 για την Dream Team. Ο Σταφέτας με καλάθι από το ζωγραφιστό το 18-6 για την Los Amigos. Ο Κώνστας με τρίποντο έκανε το 18-9 και το δεκάλεπτο τελείωσε 24-9 με σουτ από την γωνία ο Βελέντζας, καλάθι από το ζωγραφιστό ο Σταφέτας και με 2/2 βολές ο Τεντόμας Νίκος.

Τρίτο δεκάλεπτο και η Los Amigos μπήκαν δυνατά και ανέβασαν την διαφορά στο+29 38-9,αρχικά με σουτ ο Σταφέτας, ο Τεντόμας Νίκος με 1/2 βολές και καλάθι από το low post, με σουτ ο Τεντόμας Βαγγέλης και με τρίποντο και 2/2 βολές ο Τεντόμας Νίκος. Ο Γεραγωτής με καλάθι από το ζωγραφιστό πέτυχε το 38-11 για την Dream Team. Ο Λέκκος και ο Βελέντζας με 1/2 βολέςκαι ο Σταφέτας και ο Σπεντζάρης με καλάθια πέτυχαν το 44-11. Ο Κώνστας σκόραρε το 44-13 και το δεκάλεπτο τελείωσε 46-13 με σουτ ο Λέκκος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Shkurti σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ το 46-15 για την Dream Team. Ο Σταφέτας με σουτ πέτυχε το 48-15 για την Los Amigos. Ο Shkurti με τρίποντο έκανε το 48-18 και ο Τεντόμας Βαγγέλης με σουτ το 50-18. Ο Shkurti από το ζωγραφιστό το 50-20 και ο Τεντόμας Νίκος με τρίποντο και ο Σπεντζάρης με καλάθι από το ζωγραφιστό έγραψαν το 55-20. Το τελικό 55-22 έκανε ο Shkurti με σουτ.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Σταφέτας με 12 πόντους, 13 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Λέκκος με 9 πόντους, 13 ριμπάουντ και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Shkurti με 9 πόντους, 13 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.