12.5%
70.0%
28.3%
23.1%

Έπειτα από μία πολύ δύσκολη αναμέτρηση με αρκετά χαμηλό σκορ, οι Los Amigos, με οδηγό το τελευταίο δεκάλεπτο κυρίως, κατάφεραν να αποσπάσουν την 1η νίκη τους στο Summer, στα πλαίσια της πρώτης αγωνιστικής της 4ης κατηγορίας του καλοκαιρινού πρωταθλήματος. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά σε όλο το ματς, όμως το επί μέρους 17-6 της τελευταίας περιόδου, άνοιξε τη διαφορά μέχρι και τους 11 πόντους για τους Los Amigos (50-39), με τους Kinder Bolognese, απλά να μειώνουν στο τελικό 51-42 του παιχνιδιού.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Κούρα και τον Καραγεώργο να ανοίγουν το σκορ με τρίποντο και δίποντο αντίστοιχα για το 0-5 των Kinder Bolognese. Οι Los Amigos θα ανοίξουν λογαριασμό με δίποντο του Σταφέτα, τρίποντο του Τεντόμα και βολή του Λέκκου για το προβάδισμα και το 6-5, ενώ οι Kinder με 2 απανωτά δίποντα των Νίνη και Ζάζα, θα πάρουν εκ νέου το προβάδισμα στο ματς, διαμορφώνοντας έτσι το 6-9 της αναμέτρησης. Στη συνέχεια, ο Αναστασίου και ο Βογιατζάκης με 2 καλάθια θα γράψουν το 10-9 των Los Amigos, ενώ το πρώτο δεκάλεπτο, θα σφραγίσει με δίποντο ο Καραγεώργος, για να κάνει το 10-11 των Kinder Bolognese.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Γαρδικιώτης με βολή θα ανοίξει τη διαφορά στους 2 πόντους για τους Kinder Bolognese, οι Los Amigos θα απαντήσουν με 2/2 βολές του Τεντόμα για το 12-12, με τον Νίνη να απαντά με δίποντο, γράφοντας με τον τρόπο αυτό το 12-14 στο ματς. Στη συνέχεια, οι Los Amigos, θα πάρουν ξανά τα ηνία του παιχνιδιού, έπειτα από δίποντο του Τεντόμα και 6 συνεχόμενους πόντους του Χατζηθεοδώρου για το 20-14 του ματς, ο Μητσέας με εύστοχο ζευγάρι βολών θα μειώσει σε 20-16, ενώ ο Βογιατζάκης και ο Χατζηθεοδώρου με 2/2 βολές και δίποντο αντίστοιχα, θα απαντήσουν και θα διαμορφώσουν το 24-16 του παιχνιδιού. Το πρώτο ημίχρονο, θα σφραγίσουν με 2 δίποντα οι Kinder Bolognese από τους Μητσέα και Κουφόπουλο, μειώνοντας στους 4 και το 24-20 της ανάπαυλας.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, οι Kinder Bolognese θα μπουν καλύτερα στο παιχνίδι και με 3 συνεχόμενα δίποντα των Κούρα (2) και Μητσέα (1), θα πάρουν το προβάδισμα για το 24-26 της αναμέτρησης, ενώ γρήγορα, ο Λέκκος με σουτ μέσης απόστασης θα ισοφαρίσει στο 26-26 του ματς. Εκεί, οι Kinder Bolognese με τρίποντο του Καρνάρου και βολή του Ζάζα, θα περάσουν μπροστά για το 26-30, με τον Αναστασίου, να τρέχει μόνος του ένα σερί 6-2, ισοφαρίζοντας έτσι το 32-32 του παιχνιδιού, ενώ οι Kinder Bolognese θα περάσουν ξανά μπροστά με 2 καλάθια των Μητσέα και Σούλη για το 32-36 του ματς. Το τρίτο δεκάλεπτο, θα σφραγίσει με 2/2 βολές ο Χατζηθεοδώρου, μειώνοντας έτσι στο 34-36 της περιόδου.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Los Amigos θα μπουν πάρα πολύ δυνατά, τρέχοντας αρχικά ένα σερί 8-0 από τους Βελέντζα, Χατζηθεοδώρου και Βογιατζάκη για το 42-36, ο Κουφόπουλος με τρίποντο θα μειώσει σε 42-39, ενώ ένα νέο σερί 8-0 των Los Mambas με γκολ-φάουλ του Τεντόμα, δίποντο και Βογιατζάκη και τρίποντο του Αναστασίου, η διαφορά θα πάει στους 11 πόντους και στο 50-39. Με 3 βολές του Μητσέα και του Καραγεώργου, η διαφορά θα πέσει στους 8 και το 50-42, ενώ το τελικό σκορ θα διαμορφώσει ο Βογιατζάκης με εύστοχη βολή για το 51-42 των Los Amigos

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Βασίλης Χατζηθεοδώρου ο οποίος σημείωσε 12 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 10 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 6 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 16 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Λέκκος και Βογιατζάκης, ενώ από τους Kinder Bolognese ξεχώρισαν οι Μητσέας και Νίνης.