23.5%
55.0%
32.4%
8.3%

Σε ένα παιχνίδι που οι Los Amigos ήλεγχαν πλήρως μέχρι την λήξη του τρίτου δεκαλέπτου, οι Mafia Ballers κατάφεραν μέσα σε ένα δεκάλεπτο να φέρουν τούμπα το παιχνίδι και να κλέψουν την νίκη. Οι Mafia Ballers έφτασαν στην ανατροπή πετυχαίνοντας τους 21 από τους συνολικά 41 πόντους τους στο τέταρτο δεκάλεπτο, δείχνοντας χαρακτήρα και κατάφεραν να διατηρήσουν το αήττητο. MVP του αγώνα ήταν ο Κώστας Δούσης που πέτυχε 14 πόντους με 5 ριμπάουντ.

Στο ξεκίνημα του αγώνα οι Los Amigos θα κάνουν το 4-0 με τους Λέκκο και Νίκο Τεντόμα και στην συνέχεια με σερί 0-7 οι Mafia Ballers θα προηγηθούν με 4-7. Το δεκάλεπτο θα τελειώσει με καλάθι του Αναστασίου και μια βολή του Νίκου Τεντόμα με το σκορ να διαμορφώνεται 7-7.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Los Amigos θα βρουν ρυθμό και θα χτίσουν διαφορά τρέχοντας ένα επιμέρους 10-2, για το 17-9. Με μια βολή ο Μπουγιούκας θα κάνει το 17-10, ενώ με τρίποντο ο Νίκος Τεντόμας θα κάνει το 20-10. Το ημίχρονο θα τελειώσει με καλάθι του Δούση και σκορ 20-12.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Νίκος Τεντόμας θα κάνει το 22-12, θα απαντήσει ο Γρούντας και ο Σταφέτας θα ευστοχήσει για νέα διψήφια διαφορά των Los Amigos και το 24-14. Γρούντας θα μειώσει ξανά, ενώ Σταφέτας και Σπεντζάρης θα ευστοχήσουν θα πετύχουν από ένα καλάθι για το 28-16. 28-18 από τον Σβιρίντοφ και 30-18 από τον Βαγγέλη Τεντόμα, ενώ το δεκάλεπτο θα κλείσει με δύο βολές του Δούση και το 30-20.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο το παιχνίδι θα έρθει όλο ανάποδα. Οι Mafia Ballers θα τρέξουν στο ξεκίνημα ένα σερί 0-10 και θα ισοφαρίσουν σε 30-30. Ο Νίκος Τεντόμας με ένα τρίποντο και μια βολή θα δώσει ανάσα στην ομάδα του, ενώ οι Mafia Ballers με νέο σερί 0-7 θα περάσουν μπροστά με 34-37. Με νέο τρίποντο ο Νίκος Τεντόμας θα κάνει το 37-37, για να απαντήσει με τρίποντο από την γωνία ο Δούσης για το 37-40. Το παιχνίδι θα τελειώσει με Νίκο Τεντόμα και Δούση να ευστοχούν σε μια βολή ο καθένας τους και το σκορ να διαμορφώνεται 38-41, με τους Mafia Ballers να πετυχαίνουν τη νίκη και να διατηρούν το αήττητο στο φετινό πρωτάθλημα.