33.3%
40.0%
42.9%
20.0%

Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη τους κατάφεραν να πετύχουν οι φορμαρισμένοι Tune Squad, οι οποίοι επικράτησαν των Los Amigos με 45-58. Οι δύο ομάδες μας προσέφεραν ένα απολαυστικό ντέρμπι με συνεχείς εναλλαγές στο σκορ για τρία δεκάλεπτα, όμως στην τελευταία περίοδο οι Tune ήταν εκείνοι που άντεξαν περισσότερο και κέρδισαν το παιχνίδι, καταλαμβάνοντας την πρώτη θέση του δεύτερου ομίλου της Division 4. Παρά την ήττα τους, οι Los Amigos κατέληξαν στη δεύτερη θέση, με τις δύο ομάδες να περιμένουν τον αντίπαλό τους στη φάση των 16 των playoffs της κατηγορίας.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να είναι ισορροπημένες. Το σκορ άνοιξε με τρίποντο ο Τεντόμας (3-0), ο Ιωσηφίδης με τον ίδιο τρόπο πέτυχε το 3-3, οι Βελέντζας και Σταφέτας σκόραραν για το 8-3, οι Μπαμπανιώτης και Οικονόμου ισοφάρισαν σε 8-8, ο Τεντόμας με «καλάθι και φάουλ» το 11-8, ο Καρύκας Π. με τρίποντο ισοφάρισε σε 11-11 και ο Χατζηθεοδώρου από μέση απόσταση το 13-11 στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, οι δύο ομάδες παρέμειναν κοντά. Ο Τζαμαρίας με τρίποντο πέτυχε το 13-14, ο Σπεντζάρης από κοντά το 15-14, οι Τζαμαρίας και Παπαδημητρακόπουλος πέτυχαν το 15-18, ο Χατζηθεοδώρου ευστόχησε σε δίποντο για το 17-18, ξανά ο Παπαδημητρακόπουλος για το 17-20, οι Βογιατζάκης, Τεντόμας το 22-20 και οι Παπαδημητρακόπουλος, Γιαννακούλιας το 22-23 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τους Tune να προσπαθούν να επιβάλουν το ρυθμό τους. Ο Παπαδημητρακόπουλος αρχικά πέτυχε ένα καλάθι για το 22-25, ο Βογιατζάκης απάντησε για το 24-25, ο Οικονόμου σημείωσε το 24-27, ο Βελέντζας με το δεύτερο προσωπικό του τρίποντο ισοφάρισε σε 27-27, ο Παπαδημητρακόπουλος έκανε το 27-29, ο Τεντόμας το 30-29, οι Πουλίδας και Μπαμπανιώτης έβαλαν ξανά μπροστά την ομάδα τους με 30-33, ο Χατζηθεοδώρου μείωσε στον πόντο (32-33), οι Μπαμπανιώτης και Οικονόμου έστειλαν τη διαφορά στο +6 (32-38), ακολούθησαν όμως δύο απανωτά τρίποντα από Τεντόμα που έφεραν το ματς σε απόλυτη ισορροπία στο 38-38. Το τρίτο δεκάλεπτο έκλεισε με τους Οικονόμου, Παπαδημητρακόπουλο και Γιαννακούλια να κάνουν το 38-43 και τον Σπεντζάρη με μια βολή το 39-43.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τους Tune Squad να κυριαρχούν στο παρκέ και να παίρνουν τη νίκη. Αρχικά, ο Βελέντζας μείωσε σε 41-43, ακολούθησε σερί 0-8 από Παναγιώτη και Σταύρο Καρύκα, Γιαννακούλια και Παπαδημητρακόπουλο για το 41-51, οι Βογιατζάκης και Τεντόμας μείωσαν σε 45-51, με τους Οικονόμου και Σταύρο Καρύκα να διαμορφώνουν το τελικό σκορ της αναμέτρησης 45-58.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο Άγγελος Παπαδημητρακόπουλος, ο οποίος γέμισε τη στατιστική του με 14 πόντους, 11 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 3 κλεψίματα, ενώ τον ακολοήθησαν σε απόδοση οι Οικονόμου και Τζαμαρίας. Από τους Amigos, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Τεντόμα και Βελέντζα.