10.0%
50.0%
35.3%
28.0%

Σε ένα πολύ ανταγωνιστικό παιχνίδι, οι Los Angeles Slippers επικράτησαν των Θαλασσόλυκων με 63-60. Οι νικητές έδειξαν τις διαθέσεις τους από την αρχή και προηγήθηκαν με 22-9, με τους Θαλασσόλυκους να ισορροπούν πριν την ανάπαυλα (34-33). Στο δεύτερο μέρος, οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο μέχρι το φινάλε, με τους Slippers να παίρνουν το ροζ φύλλο, καθώς οι Θαλασσόλυκοι δεν κατάφεραν να σκοράρουν στα τελευταία δευτερόλεπτα.

Ξεκίνημα στο ματς, με τους Slippers να είναι καλύτεροι. Οι Μέξας και Καβαλλιέρος άνοιξαν το σκορ (5-0), ο Αρχέλαος μείωσε σε 5-2, ξανά οι Μέξας και Καβαλλιέρος για το 13-2, ο Αρχέλαος πέτυχε το 13-4, ο Κασκανιώτης το 15-4, ο Σταματίου το 15-6, ο Κουμάντος με μια βολή το 16-6, ξανά ο Σταματίου για το 16-8, οι Σκοπελίτης και Κοτσοβός πέτυχαν το 20-8, ο Αρχέλαος με 1/2 βολές μείωσε σε 20-9, ο Μέξας έκανε το 22-9 και ξανά ο Αρχέλαος για το 22-11 στην εκπνοή της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Θαλασσόλυκοι ισορρόπησαν. Οι Αλεξόπουλος και Χριστοδουλόπουλος μείωσαν σε 22-16, ο Κοτσοβός πέτυχε το 24-16, οι Τουρλούκης και Χριστοδουλόπουλος το 24-21, ο Μέξας με τέσσερις προσωπικούς του πόντους το 28-21, ξανά ο Χριστοδουλόπουλος για το 28-23, ακολούθησε μια βολή του Μέξα για το 29-23, ο Βασιλακόπουλος πήρε φωτιά και με ένα δικό του σερί 0-6 ισοφάρισε σε 29-29, ο Κοτσοβός από κοντά σημείωσε το 31-29, ξανά ο Βασιλακόπουλος για το 31-31, οι Καβαλλιέρος και Κουμάντος έκαναν το 34-31 και ο Καραγιαννίδης μείωσε σε 34-33 στο τελείωμα του πρώτου ημιχρόνου.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ. Ο Κασκανιώτης σημείωσε το 36-33, ο Σταματίου ισοφάρισε σε 36-36 με τρίποντο, ο Καβαλλιέρος με δύο δίποντα έκανε το 40-36, ο Βασιλακόπουλος πέτυχε το 40-38, ακολούθησε μια βολή του Σκοπελίτη για το 41-38, ο Χριστοδουλόπουλος μείωσε σε 41-40, ο Καβαλλιέρος με μια βολή το 42-40, ο Καραγιαννίδης από μέση απόσταση ισοφάρισε (42-42), ο Μέξας έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του (46-42) και ο Τουρλούκης μείωσε σε 46-44, με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στον αγώνα, με τον νικητή να κρίνεται στο τελευταίο λεπτό. Ο Φίλιππας με 2/2 βολές ισοφάρισε σε 46-46, οι Μέξας και Κασκανιώτης έκαναν το 51-46, ο Φίλιππας με τρίποντο μείωσε σε 51-49, οι Μέξας και Καβαλλιέρος έκαναν το 57-49, ο Βασιλακόπουλος με ένα τρίποντο και ένα δίποντο μείωσε σε 57-54, ο Κασκανιώτης από τη γωνία για τρεις (60-54) με τους Χριστοδουλόπουλο και Βασιλακόπουλο να ευστοχούν σε τρίποντα και να βάζουν φωτιά στο ματς (60-60). Στα τελευταία λεπτά, οι Κουμάντος και Μέξας διαμόρφωσαν το 63-60, που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης, αφού οι Θαλασσόλυκοι δεν ευστόχησαν σε κάποιο καλάθι στα τελευταία δευτερόλεπτα.

Πολυτιμότερος παίκτης της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιάννης Μέξας, ο οποίος πέτυχε 24 πόντους, 17 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα και 1 τάπα, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Καβαλλιέρος και Κοτσοβός. Από τους Θαλασσόλυκους, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Χριστοδουλόπουλου και Βασιλακόπουλου.