13.3%
40.0%
39.6%
13.3%

Los Angels Slippers – Κατσαπλιαϊκός 37-48. Ο Κατσαπλιαϊκός από την αρχή του αγώνα πήρε το προβάδισμα στο σκορ και δεν το έχασε ποτέ και με εξαιρετική άμυνα κατάφερε να πάρει την νίκη. Mvp του αγώνα ο Βανδώρος με 11 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι για τον Κατσαπλιαϊκό 0-2 με σουτ ο Βασιλικός. Ο Κοτσοβός ισοφάρισε 2-2 για τους Los Angels Slippers. Ο Παυλίδης με καλάθι από το ζωγραφιστό το 2-4 και ο Κουμπαράκης από το ζωγραφιστό το 4-4. Ο Φεργαδιώτης και Βανδώρος με σουτ και ο Τσομπάνογλου με ντράιβ πέτυχαν το 4-10 και ο Κουμπαράκης μείωσε σε 6-10. Ο Παυλίδης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 6-12 και το δεκάλεπτο τελείωσε 8-12 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Κοτσοβός.

Δεύτερο δεκάλεπτο και Ο Βασιλικός και ο Καπερώνης πέτυχαν το 8-16 για τον Κατσαπλιαϊκό. Ο Κοτσοβός με σουτ το 10-16 για τους Los Angels Slippers. Ο Τσομπάνογλου σκόραρε το 10-18 και ο Σάρδης με σουτ το 12-18. Το δεκάλεπτο τελείωσε 12-20 με λει-απ ο Παυλίδης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μέξας με 1/2 βολές πέτυχε το 13-20 για τους Los Angels Slippers. Ο Φεργαδιώτης με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ και ο Πριόβολος με τρίποντο έγραψαν το 13-25 για τον Κατσαπλιαϊκό. Ο Μέξας με τρίποντο έκανε το 16-25 και ο Βανδώρος με σουτ και ο Τσομπάνογλου με ντράιβ πέτυχαν το 16-29. Ο Μέξας με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Κουμπαράκης με σουτ μείωσαν σε 20-29. Ο Βανδώρος πέτυχε το 20-31 και ο Κάρλος και ο Κουμάντος έγραψαν το 24-31. Το δεκάλεπτο τελείωσε 24-33 με ντράιβ ο Παυλίδης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Βανδώρος και ο Παυλίδης σκόραραν το 24-37 για τον Κατσαπλιαϊκό. Ο Μέξας με 3/4 βολές το 27-37 για τους Los Angels Slippers. Ο Παυλίδης με λει-απ πέτυχε το 27-39 και ο Μέξας έκανε το 29-39 με σουτ. Ο Πριόβολος πέτυχε με σουτ το 29-41 και ο Κουμάντος και ο Κουμπαράκης με σουτ από την γωνία και ο Μέξας με 1/2 βολές μείωσαν σε 34-41. Με τρίποντο ο Βασιλικός, με 1/2 βολές ο Καπερώνης και ο Βανδώρος με 2/2  βολές έγραψαν το 34-47. Ο Μέξας με τρίποντο έκανε το 37-47 και το τελικό 37-48 πέτυχε ο Βανδώρος με 1/2 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Παυλίδης με 12 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Καπερώνης με 3 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μέξας με 15 πόντους, 10 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 2 κοψίματα.