17.4%
52.0%
40.0%
15.4%

Οι Anonymous έσπασαν ρόδι κόντρα στους Los Angeles Slippers παίρνοντας το ροζ φύλλο με 46-61, σε ένα ματς που ήταν ντέρμπι ως το ημίχρονο. MVP του αγώνα ήταν ο Στάθης Βλάχος με 24 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μαλαθούνης ξεκίνησε με καλάθι για το 0-2, 2-2 ο Γκούμας, 2-5 ο Βλάχος, 4-5 ο Γκούμας, 4-9 οι Βλάχος και Μαλαθούνης, 7-9 ο Μανιατάκης, 7-11 ο Κωνσταντινίδης, 9-11 ο Κοτσοβός και 9-13 από τον βλάχο για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συνέχισαν να πηγαίνουν καλάθι καλάθι χωρίς καμία από τις δύο να καταφέρνει να πάρει τα ηνία. Ο Σακελαρόπουλος έγραψε το 9-15, 14-15 οι Μανιατάκης και Γκούμας, 14-18 με τρίποντο ο Δρόσος, 18-18 οι Μανιατάκης και Διπλοδάκτυλος, 18-21 ο Βλάχος, 22-21 με ένα καλάθι του Γκούμα και ένα του Σέιντου, 22-23 ο Αδάμης και 24-23 από τον Βακόνδιο για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Anonymous ήταν εξαιρετικοί και πήραν μια διαφορά που τους έδωσε πολύ καλή ψυχολογία για τη συνέχεια. Ο Βλάχος έγραψε 24-25, 26-25 ο Κοτσοβός, 26-34 οι Βλάχος και Μαλαθούνης, 31-34 οι Μανιατάκης και Βακόνδιος, 31-39 από τους Μαλαθούνη και Αδάμη και 32-39 από τον Μανιατάκη.

Στην τελευταία περίοδο οι LA Slippers προσπαθούσαν με φάουλ από νωρίς να γυρίσουν τη διαφορά που είχαν χτίσει οι Anonymous, όμως η ρώσικη ρουλέτα ευνόησε τη ομάδα του Δρόσου, η οποία τελικά άνοιξε κιόλας τη διαφορά. Ο Αρβανίτης μείωσε σε 34-39, 34-49 οι Μαλαθούνης, Κωνσταντινίδης και Βλάχος, 40-49 οι Σέιντος και Βακόνδιος, 40-50 ο Αδάμης, 43-50 ο Βακόνδιος ξανά, 43-53 ο Σακελαρόπουλος, 44-53 ο Μανιατάκης, 44-57 οι Κωνσταντινίδης και Βλάχος βάζοντας από δύο βολές, 46-57 ο Γκούμας και 46-61 με δύο βολές του Σακελαρόπουλου και Δρόσου για να γραφτεί το τελικό σκορ του αγώνα.

Για τους Anonymous, πέρα από τον Βλάχο, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Μαλαθούνης και Δρόσος. Για τους L.A. Slippers ξεχώρισαν οι Μανιατάκης, Βακόνδιος και Γκούμας.