30.8%
50.0%
28.8%
23.8%

Ένα πολύ ανταγωνιστικό παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο κλειστό “Λάμπρος Κατσώνης” μεταξύ των Los Angeles Slippers και των Los Mambas, με τους πρώτους να επικρατούν με τελικό σκορ 67-58. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ καθ’όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Slippers είχαν ένα μικρό προβάδισμα 5-8 πόντων που διατήρησαν μέχρι το τέλος, επιστρέφοντας στα νικηφόρα αποτελέσματα έπειτα από 2 ήττες.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να είναι ισορροπημένες. Το σκορ άνοιξε ο Τσομπάνογλου (0-2), οι Σκοπελίτης, Μέξας και Κουμάντος πέτυχαν το 5-2, ο Χριστόπουλος το 5-4, ο Κουμπαράκης σημείωσε το 7-4, οι Χριστόπουλος και Σιγάλας το 7-11, οι Καβαλλιέρος και Μέξας απάντησαν για το 13-11, ο Κουμούτσης με «καλάθι και φάουλ» σημείωσε το 13-14 και ο Κουμπαράκης στην εκπνοή με τρίποντο το 16-14.

Στη δεύτερη περίοδο, οι δύο ομάδες παρέμειναν κοντά. Οι Καβαλλιέρος και Κασκανιώτης πέτυχαν το 20-14, ακολούθησε σερί 0-8 από τους Καπερώνη, Κουμούτση και Χριστόπουλο για το 20-22, ο Μέξας ισοφάρισε σε 22-22, οι Σιγάλας και Χριστόπουλος πέτυχαν το 22-27, ο Κουμάντος μείωσε σε 24-27, οι Κουμούτσης και Χριστόπουλος έκαναν το 24-30, ο Μέξας με δύο δίποντα μείωσε σε 28-30, οι Κοντοζανής και Χριστόπουλος έκαναν το 28-35 και οι Κουμάντος, Μέξας μείωσαν στον πόντο (34-35) πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τους Slippers να παίρνουν το προβάδισμα. Οι Μέξας και Σάρδης πέτυχαν το 38-35, ο Βασιλικός με τρίποντο ισοφάρισε σε 38-38, ο Πετρόπουλος έκανε το 40-38, από μια βολή από Καπερώνη και Σκοπελίτη για το 41-39, ο Καπερώνης ισοφάρισε σε 41-41, ο Κουμπαράκης με ένα τρίποντο έκανε το 44-41, ο Χριστόπουλος με μια βολή μείωσε σε 44-42, οι Κασκανιώτης και Πετρόπουλος πέτυχαν το 48-42, οι Τσομπάνογλου, Χριστόπουλος και Βασιλικός μείωσαν σε 48-47, ο Σκοπελίτης έκανε το 50-47, ο Κοντοζανής το 50-49 και ο Σκοπελίτης με τρίποντο το 53-49, με το οποίο έκλεισε το δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τους Slippers να έχουν περισσότερες δυνάμεις και να παίρνουν τη νίκη. Αρχικά, οι Κουμάντος και Μέξας έκαναν το 56-49, ο Χριστόπουλος με δύο βολές μείωσε σε 56-51, ο Πετρόπουλος με μια βολή έκανε το 57-51, με τον ίδιο τρόπο ο Βασιλικός το 57-52, οι Καβαλλιέρος και Μέξας πέτυχαν το 60-52, ο Σιγάλας με τρίποντο μείωσε σε 60-55, οι Κουμπαράκης και Σκοπελίτης το 64-55, ο Βασιλικός με 2/2 βολές το 64-57, ο Μέξας με τον ίδιο τρόπο το 66-57 και το ματς ολοκληρώθηκε με μια βολή του Κοντζοζανή και άλλη μια από τον Καβαλλιέρο για το τελικό σκορ της αναμέτρησης 67-58.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο Γιάννης Μέξας, ο οποίος σημείωσε 25 πόντους, 24 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Κουμπαράκης και Καβαλλιέρος. Από τους Los Mambas, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Χριστόπουλου και Καπερώνη.