18.8%
27.3%
33.3%
26.3%

Σε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι ανάμεσα στους Los Angeles Slippers και τους The Saints οι δεύτεροι ήταν αυτοί που κατάφεραν να φύγουν με την νίκη από το κλειστό της Ριζούπολης επικρατώντας με σκορ 40-45. Καθόλη την διάρκεια του παιχνιδιού οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με τους πιο ψύχραιμους Saints να φεύγουν με το ροζ φύλλο. MVP του αγώνα ήταν ο Νιάρχος Βασίλης με 10 πόντους, 7 ριμπάουντ και 1 μπλοκ.

Στη πρώτη περίοδο, ο Τσιβελεκίδης είναι αυτός που θα ανοίξει το σκορ για τους Saints 0-2,για να έρθει ο Μέξας για τους Slippers να κάνει το 2-2, όμως 7-0 σερί για τους Saints με καλάθια του Νιάρχο, Αντιώτη και Τσιβελεκίδη 2-9, για να απαντήσει ο Σάρδης με 5 δικούς του πόντους και 7-9, μία βολή για τον Τσατσαρούνο θα κάνει το 7-10 και το τελευταίο καλάθι της περιόδου θα το πετύχει ο Μέξας 9-10.

Στη δεύτερη περίοδο, ο Νιάρχος θα πετύχει το πρώτο καλάθι 9-12, Σάρδης το 11-12, τρίποντο Παύλου και καλάθι Νιάρχου 12-17, 10-0 σερί για τους Slippers με τα καλάθια των ψηλών της ομάδας Κουμπαράκη και Μέξα 17-22, για να απαντήσουν με 6-0 σερί οι Saints με τρίποντο Καλογερόπουλου και δίποντα Τσιβελεκίδη-Κοντόπουλου 24-22 και να κλείσει το ημίχρονο ο Μέξας 24-24.

Στη τρίτη περίοδο, οι Saints θα κάνουν ένα ακόμα σερί με τους Νιάρχο, Τσιβελεκίδη, Κοντόπουλο και Αντιώτη να διαμορφώνουν το 24-32, Μέξας με 3 δικούς του 27-32 για να κλείσουν την περίοδο Κοντόπουλος και Νιάρχος 27-35.

Στη τέταρτη πλέον περίοδο, Σάρδης με τρίποντο και Μέξας με δίποντο θα μειώσουν σε 32-35, Παύλου τρίποντο 32-38, Κουμπαράκης-Μέξας θα μειώσουν στο καλάθι 36-38, Αντιώτης τρίποντο 36-41, Μέξας 38-41, Τσιβελεκίδης 38-43, Κάρλος 40-43 και Νιάρχος το τελευταίο καλάθι του αγώνα 40-45.