26.3%
75.0%
33.3%
20.0%

Την πέμπτη τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πήραν οι Los Angeles Slippers, καθώς κέρδισαν τους UCI-Retama με 47-61 έχοντας ένα άνετο προβάδισμα από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου κι έπειτα. MVP του παιχνιδιού ήταν ο Γιάννης Μέξας με 32 πόντους, 13 ριμπάουντ, 8 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Αθανασιάδης άνοιξε το σκορ στο ματς με ένα εύστοχο τρίποντο, 3-7 με απάντηση των Κουμάντου και Μέξα, 5-7 από τον Γουρνέλο και 0-4 του Μέξα για το τελικό 5-11 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μέξας έβαλε ένα τρίποντο για το 5-14, ο Αθανασιάδης μείωσε σε 7-14, 7-16 ο Πετρόπουλος, 9-16 με καλάθι του Καραμάνου, 9-18 από τον Κουμπαράκη, 10-18 με μια βολή του Βάσσου, 10-25 με 0-7 σερί οι Κουμπαράκης και Σάρδης, 13-25 με ένα καλάθι του Καραμάνου και μια βολή του Αθανασιάδη και νέο τρίποντο του Κουμπαράκη στην εκπνοή του ημιχρόνου για το 13-28.

Στην τρίτη περίοδο Καραμάνος και Αθανασιάδης μείωσαν σε 20-28, 20-31 με τρίποντο του Σάρδη, 22-31 ο Βάσσος, 22-35 με ένα καλάθι του Πετρόπουλου και ένα του Σκοπελίτη, 24-35 ο Αθανασιάδης, 24-37 από τον Μέξα, 27-37 με τρίποντο του Γουρνέλου, 27-41 με δύο καλάθια σερί από τον Μέξα, 29-41 ο Αθανασιάδης και καλάθι από τον Κουμπαράκη για το τελικό 29-43 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο Μέξας και Σκοπελίτης έβαλαν 6 πόντους για το 29-49, 31-49 με μια βολή του Αθανασιάδη και μια του Βάσσου, 31-51 με καλάθι του Μέξα, 37-51 με 6-0 οι Σταυρόπουλος και Γεωργακόπουλος, 37-57 με το ίδιο σερί οι Κουμάντος και Μέξας, 42-57 με 5 συνεχόμενους πόντους του Αθανασιάδη, 42-59 ο Μέξας, 45-59 με τρίποντο του Σταυρόπουλου, 45-61 ξανά ο Μέξας και καλάθι από τον Γεωργακόπουλο για το τελικό 47-61 του παιχνιδιού.

Για τους Los Angeles Slippers, πέρα από τον Μέξα, πολύ καλό ματς έκανε και ο Κουμπαράκης με 12 πόντους, 3 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο. Για τους UCI-Retama ξεχώρισε ο Γιώργος Αθανασιάδης με 20 πόντους, 2 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 τάπα.