30.0%
50.0%
33.3%
36.4%

Επιστροφή στις νίκες για τους Los Mambas που επικράτησαν στις λεπτομέρειες των Θαλασσόλυκων και έφτασαν έτσι τις 6 νίκες. Οι Θαλασσόλυκοι μπήκαν δυναμικά στο ματς και με τρίποντα βροχή προηγήθηκαν στο 1ο δεκάλεπτο με 12-19 αλλά από εκεί και πέρα το παιχνίδι ήταν ντέρμπι με τους Los Mambas να το ισορροπούν στο ημίχρονο (29-31), να παίρνουν μια διαφορά 14 πόντων στο 3ο δεκάλεπτο (49-35) και τελικά να παίρνουν τη νίκη αφού η προσπάθεια των Θαλασσόλυκων για την ανατροπή στο τέλος ήταν φιλότιμη αλλά όχι αρκετή για να πανηγυρίσουν τη πρώτη τους νίκη. Τελικό σκορ 60-56.

Έναρξη του αγώνα και ο Σιγάλας με τρίποντο θα κάνει το 3-0 για τους Los Mambas ενώ οι Θαλασσόλυκοι με ένα σερί 0-7 θα περάσουν μπροστά με 3-7. Ο Καραμήτρος με καλάθι θα κάνει το 5-7, ο Σταματίου με 5 πόντους το 5-12, ο Καραμήτρος ξανά το 8-12 και ο Τουρλούκης με τρίποντο θα κάνει το 8-15. Τσομπάνογλου και Καραμήτρος θα μειώσουν σε 12-15 αλλά ο Σταματίου με 4 ακόμη πόντους θα κάνει το 12-19 του 1ου δεκαλέπτου.

Το 2ο δεκάλεπτο θα ξεκινήσει με τους Φεργαδιώτη και Τσομπάνογλου να μειώνουν σε 17-19, ο Σταματίου απάντησε για το 17-22, το τρίποντο του Τσομπάνογλου μείωσε στο 20-22, ο Βασιλακόπουλος με δίποντο έκανε το 20-24 και τότε 4 πόντοι του Καραμήτρου ισοφάρισαν σε 24-24. Το τρίποντο του Σταματίου έσπασε την ισοπαλία για το 24-27, ο Σιγάλας απάντησε για τον ίδιο τρόπο για το 27-27, οι Τουρλούκης και ο Αρχέλαος με δίποντα θα κάνουν το 27-31 και το ημίχρονο θα λήξει στο 29-31 με καλάθι του Βασιλικού στη λήξη.

Το δεύτερο ημίχρονο θα ξεκινήσει τρομερά για τους Los Mambas που με ένα σερί 14-0 και με τους Βασιλικό, Κουμούτση, Σιγάλα και Τσομπάνογλου να σκοράρουν θα πε΄ρασουν μπροστά με 43-31. Βασιλακόπουλος και Τουρλούκης θα μειώσουν σε 47-35 και το 3ο δεκάλεπτο θα λήξει στο 49-35 μετά από 6-0 σερί των Mambas δια χειρός Καραμήτρου και Κουμούτση.

Οι Τουρλούκης και Αλεξόπουλος θα μειώσουν στους 10 με το ξεκίνημα της 4ης περιόδου για το 49-39, ο Φεργαδιώτης απάντησε για το 51-39 και τότε Πρέκας και Βασιλακόπουλος θα μειώσουν κι άλλο σε 51-44. Καρραμήτρος και Τσομπάνογλου επανέφεραν πάμνω από τους 10 τη διαφορά για το 55-44, 4 πόντοι του Βασιλακόπουλου μείωσαν σε 55-48, ο Τσμπάνογλου έκανε το 57-48 και οι Θαλασσόλυκοι κάνανε μια ύστατη προσπάθεια για ανατροπή με τους Σταματίου, Βασιλακόπουλο και Αλεξόπουλο να μειώνουν στο πόντο για το 57-56. Ο Φεργαδιώτης ευστόχησε σε ένα κρίσιμο καλάθι για το 59-56, οι Θαλασσόλυκοι δεν είχαν απάντηση και η βολή του Κουμούτση έγραψε το τελικό 60-56.

MVP της αναμέτρησης ο Δημήτρης Καραμήτρος με 17 πόντους, 6 ριμπάουντ και 3 ασσίστ ενώ από τους Θαλασσόλυκους ξεχώρισε ο Γιάννης Σταματίου με 17 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασσίστ και 1 κλέψιμο.