12.9%
55.6%
43.9%
22.2%

Τη δεύτερη διαδοχική νίκη τους πέτυχαν οι Los Mambas, αυτή τη φορά επί των Golden Steak Warriors με σκορ 59-53. Οι Mambas κατάφεραν να πάρουν διψήφιες διαφορές στο δεύτερο δεκάλεπτο, αλλά οι Warriors κατάφεραν, όχι απλά να ροκανίσουν τη διαφορά, αλλά να πάρουν και το προβάδισμα στην τρίτη περίοδο. Παρόλ’αυτά, με τις ομάδες κοντά στο σκορ μέχρι το 37′, οι Mambas έλαβαν πιο ορθές επιλογές στο φινάλε και αξιοποιώντας το μπόνους των βολών πήραν μια μικρή διαφορά, κερδίζοντας το ροζ φύλλο.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τις δύο άμυνες να κυριαρχούν. Το σκορ άνοιξε ο Βασιλακόπουλος από μέση απόσταση (0-2), ο Καραμήτρος από κοντά πέτυχε το 2-2, ο Αρχέλαος έκανε το 2-4, ακολούθησε σερί 7-0 από Φωτόπουλο και Σιγάλα, με τον Σταματίου να μειώνει σε 9-6 στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Los Mambas πήραν μια διαφορά. Αρχικά, ο Βασιλακόπουλος μείωσε σε 9-8, ακολούθησε σερί 13-0 από Σιγάλα, Καραμήτρο και Τσομπάνογλου για το 20-8, ο Σταματίου με τρίποντο μείωσε σε 20-11, ο Σιγάλας πέτυχε το 22-11, οι Αρχέλαος και Σταματίου μείωσαν σε 22-15, ο Φεργαδιώτης με 2/2 βολές έκανε το 24-15, ξανά ο Αρχέλαος για το 24-17, οι Φεργαδιώτης, Καραμήτρος απάντησαν για το 28-17 και ο Σταματίου με τρίποντο έκανε το 28-20 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τους Warriors να ροκανίζουν τη διαφορά και να παίρνουν και το προβάδισμα. Ο Σταματίου μείωσε σε 28-22, ο Φεργαδιώτης με τρίποντο έκανε το 31-22, ο Αρχέλαος με δύο βολές και δύο δίποντα μείωσε σε 31-28, ο Φωτόπουλος στον αιφνιδιασμό το 33-28, οι Αρχέλαος και Σταματίου ισοφάρισαν σε 33-33, οι Καπερώνης και Σιγάλας απάντησαν για το 37-33, οι Αρχέλαος και Σταματίου έβαλαν μπροστά την ομάδα τους με 37-40, ο Καραμήτρος μείωσε στον πόντο (39-40) και ο Βασιλακόπουλος σκόραρε για το 39-42, με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τους Mambas να κάνουν καλύτερες επιλογές στο φινάλε και να παίρνουν τη νίκη. Ο Καπερώνης πέτυχε το 41-42, ο Αρχέλαος απάντησε για το 41-44, ο Ζουγανέλης με μια βολή το 42-44, ο Βασιλακόπουλος έκανε το 42-46, οι Τσομπάνογλου, Ζουγανέλης και Φεργαδιώτης το προσπέρασμα στο σκορ (47-46), ο Σταματίου σημείωσε το 47-48, οι Φεργαδιώτης και Καραμήτρος απάντησαν για το 50-48, ο Βασιλακόπουλος ισοφάρισε σε 50-50, ακολούθησε σερί 9-0 με τους Μπούλη, Καραμήτρο και Φεργαδιώτη για το 59-50, ο Αρχέλαος με τρίποντο μείωσε σε 59-53, με τον Καραμήτρο να διαμορφώνει το τελικό σκορ της αναμέτρησης 61-53.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο Δημήτρης Καραμήτρος, ο οποίος γέμισε τη στατιστική του με 22 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Καπερώνης και Φεργαδιώτης. Από τους Warriors, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Αρχέλαου και Σταματίου.