25.8%
38.9%
39.4%
6.3%

Την αήττητη πορεία τους κατάφεραν να διατηρήσουν οι Los Mambas, αυτή τη φορά επικρατώντας απέναντι στους ελλιπείς Paranormal Inactivity με 59-39, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής της Rising League. Οι δύο ομάδες ήταν αρκετά κοντά σε όλη σχεδόν την αναμέτρησης, με τους Los Mambas να διατηρούν το προβάδισμα σε όλο το ματς και στα τελευταία 5 λεπτά να ξεφεύγουν με ένα σερί 16-0 και να σφραγίζουν την 5η νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Σιγάλα και τον Καραμήτρο να ανοίγουν το σκορ με δίποντο και τρίποντο αντίστοιχα για το αρχικό 5-0 και τον Παπαδάκη να ανοίγει λογαριασμό και για τους Paranormal In., με δίποντο για το 5-2 του ματς. Εκεί, ο Λούβαρης με καλάθι θα κάνει το 7-2, ο Παγώνας με βολή και δίποντο θα μειώσει στην κατοχή για το 7-5, ενώ το πρώτο δεκάλεπτο θα σφραγίσει με τρίποντο ο Τσομπάνογλου, για το 10-5 των Los Mambas στην περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ομάδα του coach Βουτυρά θα ανοίξει ακόμα περισσότερο την ψαλίδα της διαφοράς με 3 δίποντα των Κουμούτση (2) και Κόη (1) για το 16-5, ενώ ένα τρίποντο του Παγώνα, θα μειώσει στους 8 και το 16-8 του ματς. Με δίποντο του Καραμήτρου, οι Los Mambas θα κάνουν το 18-8, οι Paranormal In., θα μειώσουν ξανά στους 5 πόντους με 3 βολές των Καζά (1) και Παπαδάκη (2) αλλά και δίποντο του Παγώνα για το 18-13, όμως ο Μπούλης με εύστοχο τρίποντο θα κάνει το 21-13 του παιχνιδιού. Το πρώτο ημίχρονο, θα σφραγίσει ο Μανωλιάς με όμορφο τελείωμα στη ρακέτα και θα μειώσει στους 6 πόντους και το 21-15 της ανάπαυλας.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Παπαδάκης με δύσκολο καλάθι θα μειώσει στο 21-17, ο Καπερώνης με όμορφο καλάθι θα απαντήσει για το 23-17, ενώ ο Σκουλάτος με ένα γκολ-φάουλ θα ρίξει τη διαφορά στην κατοχή και το 23-20 του παιχνιδιού. Με τρίποντο του Κοντοζανή, οι Los Mambas θα ξεφύγουν στο +6 για το 26-20, οι Paranormal In. θα μειώσουν στην κατοχή και το 26-24 με 2 βολές του Μανωλιά και δίποντο του Καζά, ενώ οι Los Mambas θα απαντήσουν με ένα σερί 9-0 και θα σφραγίσουν την περίοδο στο 35-24.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Κουμούτσης με δίποντο έκανε το 37-24, οι Paranormal με 2 καλάθια από τους Σκουλάτο και Μανωλιά θα μειώσουν σε 37-28, ενώ ένα σερί 6-3 από τους Los Mambas με τρίποντο του Μπούλη και γκολ-φάουλ του Λούβαρη, θα στείλουν τη διαφορά στους 12 και το 43-31 της αναμέτρησης. Εκεί, οι Paranormal θα ροκανίσουν εκ νέου με 4 δίποντα των Παγώνα, Καζά και Παπαδάκη για το 43-39, ενώ οι Los Mambas με ένα σερί 16-0, θα καταφέρουν να κάνουν το 59-39, σκορ που θα σφραγίσει και την αναμέτρηση.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Κομνηνός Λούβαρης ο οποίος σημείωσε 7 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 6 ριμπάουντ και 4 ασίστ φτάνοντας έτσι τους 11 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Κουμούτσης και Κόης, ενώ από τους Paranormal Inactivity ξεχώρισαν οι Καρόπουλος και Μανωλιάς.