20.8%
53.3%
24.4%
17.9%

Σε ένα πολύ ανταγωνιστικό, αμφίρροπο και γεμάτο ανατροπές παιχνίδι οι Error 404 ήταν εκείνοι που κατάφεραν να πάρουν τη νίκη στο τελευταίο δευτερόλεπτο με 43-42 κόντρα στους Los Rebel Lakers. MVP του παιχνιδιού με καταπληκτική εμφάνιση ήταν ο Ιάσονας Ζερμπίνος με 13 πόντους, 13 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Δήμου άνοιξε το σκορ στο ματς με μια ελεύθερη βολή για τους Los Rebel Lakers, ο Φουρνάρης απάντησε με τον ίδιο τρόπο για το 1-1, 1-4 με τρίποντο του Βλαχάκη, 3-4 με σουτ μέσης απόστασης από τον Ζερμπίνο, 3-10 με 6 συνεχόμενους πόντους του Δήμου, 5-10 με καλάθι του Φιλιόπουλου, 5-13 με τρίποντο του Τζανουδάκη, 8-13 με απάντηση του Παντόπουλου, 8-16 με νέο τρίποντο οι Los Rebel Lakers με τον Βλαχάκη και μια βολή του Φιλιόπουλου για το τελικό 9-16 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Ζερμπίνος με τρίποντο μείωσε σε 12-16, ο Βλαχάκης απάντησε για το 12-19, 23-19 και προβάδισμα για τους Error 404 με ένα 11-0 σερί οι Γαλάτης, Ζερμπίνος και Φουρνάρης, 23-22 με ένα καλάθι του Δήμου και μια βολή του Λεβέντη και τρεις πόντοι από τον Γαλάτη για το τελικό 26-22 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Λεβέντης μείωσε σε 26-24, ο Φουρνάρης απάντησε για το 28-24, 28-30 με 0-6 σερί οι Δήμου, Ασπιώτης και Λεβέντης, 31-30 με γκολ φάουλ του Γαλάτη, 31-32 ο Γούναρης, 33-32 από τον Φουρνάρη, 33-33 με βολή του Τζανουδάκη, 36-33 με τρίποντο του Παντόπουλου και νέο καλάθι από τον Λεβέντη για το τελικό 36-35 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Δουρακάκης με ένα καλάθι και ο Ασπιώτης με δύο βολές έβαλαν μπροστά τους Los Rebel Lakers με 36-39, 37-39 με μια βολή του Γαλάτη, 37-42 με τρίποντο του Ασπιώτη και απάντηση με 6-0 οι Ζερμπίνος και Γαλάτης για τους Error 404 με το τελευταίο καλάθι να μπαίνει 1,8″ πριν τελειώσει το παιχνίδι. Στο τελευταίο σουτ οι Los Rebel Lakers αστόχησαν με αποτέλεσμα οι Error 404 να φεύγουν με το ροζ φύλλο από το κλειστό της Ριζούπολης.

Για τους Error 404, πέρα από τον Ζερμπίνο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Γαλάτης με 13 πόντους, 9 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα. Για τους Los Rebel Lakers ξεχώρισε ο Λεβέντης με 7 πόντους και 15 ριμπάουντ.