15.4%
45.8%
45.9%
22.7%

Την παράταση χρειάστηκε το παιχνίδι των Los Rebel Lakers με τους Miami Heal, με τους δεύτερους να καταφέρνουν να πάρουν τη μεγάλη νίκη στην παράταση με 57-60, στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής της Bronze League. Οι Miami Heal μπήκαν πολύ καλά στο ματς και είχαν ένα προβάδισμα 13 πόντων στο 3ο δεκάλεπτο, όμως οι Los Rebel Lakers ροκάνισαν τη διαφορά στην 4η περίοδο και έστειλαν το ματς στην παράταση. Εκεί, οι Miami Heal ήταν πιο ψύχραιμοι και παρόλο που είχαν μείνει μόνο με 4 παίκτες, έφυγαν με το ροζ φύλλο από τη Νήαρ Ήστ.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους Miami Heal να ξεκινούν με 3 απανωτά δίποντα και τους Los Rebel Lakers να μπαίνουν στο ματς με ένα πολύ καλό σερί 11-3 και να παίρνουν το προβάδισμα για το 11-9 του παιχνιδιού. Με δίποντο του Μεσίρη, οι Miami Heal θα ισοφαρίσουν σε 11-11, ο Ασπιώτης με βολή θα κάνει το 12-11, με το δεκάλεπτο να κλείνει έπειτα από δίποντο του Καμούζη και τρίποντο του Λουκρέζη για το 12-16 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Ασπιώτης ξανά με βολή θα μειώσει σε 13-16 για τους Los Rebel Lakers, ο Μεσίρης με εύστοχο ζευγάρι βολών θα κάνει το 13-18, ενώ ο Δουρακάκης με δική του βολή θα επαναφέρει το ματς στους 4, με το σκορ στο 14-18. Εκεί, ο Γκούτσης με lay up στον αιφνιδιασμό θα κάνει το 14-20, ο Δουρακάκης θα μειώσει στην κατοχή με τρίποντο για το 17-222, ενώ το ημίχρονο θα σφραγίσει με δίποντο του Καμούζη στη λήξη για το 17-22 των Miami Heal.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Μεσίρης με δύσκολο δίποντο θα κάνει το 17-24, ο Κλεφτόγιαννης θα απαντήσει με τρίποντο και θα μειώσει σε 20-24, ενώ ο Μεσίρης με 2/2 βολές και ο Γκούτσης με τρίποντο θα γράψουν το 20-29, με τον Βλαχάκη να ευστοχεί σε βολή και τον Χειράκη σε ανάποδο δίποντο, μειώνοντας έτσι το ματς σε 23-29. Στη συνέχεια, με 2 δίποντα των Λουκρέζη και Καμούζη, οι Miami Heal θα κάνουν το 23-33, οι Los Rebel Lakers θα απαντήσουν με δίποντο του Λεβέντη και τρίποντο του Κλεφτόγιαννη για το 28-33, ενώ ο Καμούζης με 2 δίποντα και 1 γκολ-φάουλ θα ανεβάσει την διαφορά στους 12 πόντους για το 28-40 των Miami Heal. Το 3ο δεκάλεπτο θα κλείσει με δίποντο μέσης απόστασης στη λήξη ο Λεβέντης, μειώνοντας το ματς στους 10 για το 30-40 της περιόδου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, ο Μεσίρης με δίποντο θα κάνει το 30-41, ο Δουρακάκης με βολή θα κάνει το 31-41, ενώ ο Μεσίρης με δίποντο θα επαναφέρει τη διαφορά στους 12 για το 31-43 του ματς. Στη συνέχεια, ο Χειράκης με δίποντο θα μειώσει σε 33-43, ο Λουκρέζης με ελεύθερο τρίποντο θα κάνει το 33-46, ενώ ο Δουρακάκης θα βάλει ένα καλάθι έπειτα από κλέψιμο, μειώνοντας έτσι σε 35-46 την αναμέτρηση. Με βολή του Γκούτση, οι Miami Heal θα γράψουν το 35-47, όμως οι Los Rebel Lakers θα ροκανίσουν τη διαφορά στην κατοχή, έπειτα από ένα σερί 13-2 με 6 πόντους του Βλαχάκη, 5 του Κλεφτόγιαννη και 2 του Χειράκη για το 48-49 της αναμέτρησης, 3:40 πριν τη λήξη του παιχνιδιού. Εκεί, οι Miami Heal θα απαντήσουν με 2/2 βολές του Γκούτση για το 48-51, ο Δουρακάκης με τρίποντο θα ισοφαρίσει σε 51-51, 80 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη, με τον Καμούζη να ευστοχεί σε δίποντο και να διαμορφώνει το 51-53 στο παιχνίδι. Με 35 δευτερόλεπτα για τη λήξη, ο Δερδενές θα βάλει 2 βολές και θα ισοφαρίσει σε 53-53, οι Miami Heal θα υποπέσουν σε λάθος στην επίθεσή τους ενώ και οι Los Rebel Lakers με 20 δευτερόλεπτα να απομένουν θα αστοχήσουν και το ματς θα πάει στο έξτρα 5λεπτο.

Στην παράταση, ο Λεβέντης με δίποντο θα δώσει το προβάδισμα στους Los Rebel Lakers με το σκορ στο 55-53, ο Γκούτσης με βολή, ο Λουκρέζης με τρίποντο και ο Μεσίρης με δική του βολή θα περάσουν μπροστά για το 55-58, με τον Κλεφτόγιαννη να ροκανίζει τη διαφορά με μακρινό δίποντο για το 57-58 της αναμέτρησης. Με 14 δευτερόλεπτα να απομένουν, ο Μεσίρης θα ευστοχήσει σε δίποντο για το 57-60 των Miami Heal, ενώ με 4.9″ για τη λήξη, οι Los Rebel Lakers πήγαν για τρίποντο, όμως δεν κατάφεραν να ευστοχήσουν και έτσι έφυγαν με την ήττα από το κλειστό της Νήαρ Ήστ.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Παναγιώτης Καμούζης ο οποίος σημείωσε 21 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 21 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα, φτάνοντας έτσι τους 35 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Λουκρέζης και Μεσίρης, ενώ από τους Los Rebel Lakers ξεχώρισαν οι Δερδενές και Λεβέντης.